Mesafe ayında “kayak garantisi” veren Palandöken’de ayırtma hareketliliği

Türkiye’dahi kayak sezonunu sunu er açan ve boşluk ayında “ski garantisi” veren şita turizm merkezlerinden Palandöken’bile rezervasyon hareketliliği yaşanıyor.

Erzurum, Palandöken Ski Merkezi ile yeni sezonda da domestik ve yabancı ski tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Kolay, mutedil, ileri dozaj ve tabii girmek için 55 pistiyle kayak ve snowboard tutkunlarına rastgele yıl adrenalin dolu anlar yaşatan kayak merkezi, sezon üzere bölüm sayıyor.

Türkiye’nin yer mufassal, dünyanın ise 3. uzunluktaki pistiyle kayakseverlere 15 kilometre akıcı kayak olanağı sağlayan Palandöken’de pistlerin ve otellerin hizmet onarımı için ağır sıklet bire bir iş yürütülüyor.

Rezervasyonlarını almaya bitmeme fail ve misafirlerini bildirme ongun şekilde izaz etmek isteyen kayak merkezindeki oteller, sezonu erdemli dolulukta geçirmeyi hedefliyor.

Turizmciler, kar göletleri ve eğreti karlama sistemi sebebiyle mesafe ayının geçmiş haftasında misafirlerine kayak heyecanı yaşatmayı planlıyor.

“Özellikle Rusya’dan kâm var”

Palandöken Ski Merkezindeki bire bir otelin genel müdürü Ömer Akça, AA muhabirine, Erzurum’bile daha çok şita moduna girdiklerini söyledi.

Bütün otellerde bakım ve yenileme çalışmalarının yapıldığını tabir fail Akçe, pistlerle ilgili gerekli hazırlıkların ve takma karlamaların, bakımların yapıldığını belirtti.

Erken rezervasyonların orak ayı ayı ile başladığını dile getiren Akça, “Bu yıl bile ayırtma isteğimizin üzerinde gidiyor. Talepler oldukça çok ve hele evcil konuk Palandöken’i fazla tercih etmeyi makul gördü. Satışlarımız bitmeme ediyor. Herhangi Bir sezon olduğu kabil Türkiye’de ilk defa ara ayı önce haftasında biz ski sezonunu açmayı planlıyoruz. Palandöken’e hele Rusya’dan bire bir temenni var. Değme otel öz çapında kontenjanlar verdi. Bu yıl Avrupa’daki gurbetçilerin Palandöken’e akın edeceği kanaatindeyim.” diye niteleyerek konuştu.

Açıklık ayının ilk haftasından martın sonuna büyüklüğünde kar ve kayak garantisi verdiklerini tabir fail Akçe, bunun de Palandöken’in en güzel taraflarından biri olduğunu ve turistlerin ilgisini çektiğini dile getirdi.

“Palandöken’de temas husus amade”

Kayak merkezindeki apayrı ayrımsız otelin umumi müdürü Mürtefi Güney da Türkiye’da evvel yerine Erzurum’birlikte çatlak başı bakımından sezonu açacaklarını anlattı.

Yurt dışından tarifeli seferlerin yanında charter seferlerle bile ecnebi ziyaretçi ağırlayacaklarını nâkil Güney, 29 Ara’tan 15 Mart’a büyüklüğünde charter seferlerinin bitmeme edeceğini vurguladı.

Kışa tedbir organizasyonları bile yapacaklarını rapor eden Cenup, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kar göletlerimiz var. Buradan sular alınarak takma karlama yapılıyor. Otellerde iyileştirmeler yapıldı. Pandemi tedbirlerimiz devam ediyor. Türkiye’nin herhangi bir vasıtasıyla ve dünyanın ayrımlı ülkelerinden Erzurum’a mevrut kayakseverler, havalimanına inişten 15 zaman ortamında ski merkezindeler. Rusya’dan bundan sonra konuk geleceğine inanıyoruz. Kış operasyonuna hazırız. Yüzde 60 doluluk oranına geldik. Sezonu faziletkâr performansta bekliyoruz. Mart sonuna büyüklüğünde sezonu bol geçireceğimize inanıyorum. Yapacağımız organizasyonlarla Palandöken’i henüz birlikte canlandırmak istiyoruz. Seçkin şeyimiz amade Palandöken’e misafirlerimizi bekliyoruz.”

Share: