Esnaf, Bakan Nebati’den 5 lira madeni para istedi (2)

‘DEPOLARIMIZ DOĞAL GAZ DOLU’

Tıpkısı saf ziyarette gezmek üzere Isparta’ya mevrut Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Isparta Ekonomi Kampüsü’nde Ispartalı hareket insanları ile yaptığı toplantının ardından DOĞRU Parti İl Başkanlığı binasına geldi. Vekil Nebati, derinti salonunda kendisini muntazır partililere hitap etti. İl Başkanı Osman Zabun’un selamlama konuşmasının peşi sıra küçümseme düz Nazır Bitkisel, dünyanın çok ateş tıpkısı dönemden geçtiğini belirterek, “Kıytırık şu zaman dünya haddinden fazla biberli bire bir dönemden geçiyor. Tıpkısı yandan enerji gayrı yandan gıda krizleri yaşayan ülkeler var. Bizim enerji sıkıntımız yok. Depolarımız gaz dolu. Bu sene ülkemizde tarım ürünlerimiz berenarı bereketliydi ve bunları tezelden TMO aracılığıyla yüksek fiyat vererek satın alıp silolarımızı az daha doldurduk. Avrupa ülkelerinde arz karşılanamıyor. Bizim bir tane sıkıntımız fiyatların erdemli olması. Onu birlikte azamet adına elimizden geldiğince minimal seviyede tutmaya çalışıyoruz” dedi.

‘RAHAT OLUN’Geçen sene 150 milyar teklik, bu sene ise 251 milyar liralık vergiden vazgeçtiklerini nâkil Icra Vekili Bitkisel, “Mikro gelirli vatandaşlarımızı, memurları, işçileri rahatlatacak önlemleri aldık. Kullanılmamış tedbirlerimiz de yolda. Ayrımsız tarafta ev gelirlilere ilgilendiren Ocak ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız çalışmaları son haliyle kabineye sunduğumuzda kararlar neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak paketler ve buna benzer paketlerle güçlükle gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz. Adımlar atıyoruz atmaya bitmeme edeceğiz, talepleri dinliyoruz, talepleri karşılamaya devam edeceğiz. Bayındır olun” diye konuştu.’KENDİLERİNİ DARI AMBARINDA ZANNEDEN TAVUKLARA DÖNDÜLER’4 yıldır ülkede herkesin intihap yaygarası yaptığını kaydeden Vekil Nebati, şöyle dedi: “Tıpkısı sebepten hava. Yatırımcı dışarıdan gelmesin, kimse hisse senedi yapmasın. Daim er seçme yaygarası ile devlet ekonomisini kilitlemeye çalışanlar, tıpkısı tarafta hayal kırıklığına uğrarken öteki tarafta da önümüzdeki sene haziran ayında yapılacak, eskiden yapılacak seçimlerde bibi kendilerine ayrımsız namzet birlikte üretmemiş durumdayken şu anda dahi birbirleriyle uğraş ediyorlar. Amma bizim adayımız ki? Recep Tayyip Erdoğan. Ben değme gittiğim teşkilatta bu örneği veriyorum. O ayrımsız pehlivan. Geleni eziyor, gideni deviriyor, yeniyor. Mindere balkon, ‘neredesin’ diyor, bekliyor. Biri muallel ağızla ‘ben varım’ diyor. Öbürü kalık ağızla ‘sen olmamalısın’ diyor, benzeri başkası ‘ben senin ortağınım amma kuma olduğumu muhtemelen etme’ diyor. Başkası diyor ki ‘sen benim ortağımsın ama görmezlikten gel’ diyor. Ne dediklerini anlayan var mı? Bulunmayan. 4 senedir erken seçme, er intihap. Er seçim namevcut. Ki dedi? Kendilerini darı ambarında zanneden tavuklara döndüler. Tek kusura bakmayın 2023 Haziran’ında AK Parti yeniden Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde kuvvet. Bundan eminiz, biz sağlamız.”‘ÜLKENİN YOLUNU ÇİZİYORUZ'”Bayındır olun ve çatlak ayından itibaren enflasyonu kötü indirilmiş şekilde götüreceğiz” diyen Bakan Nebati, “Alnımız yanlişsiz bire bir şekilde ülkede 20 yılda şunlar, şunlar, şunlar yapıldı. daha çok da bunlar yapılacak. Rahat olun. Bundan çevre alt yapısı eksiksiz bundan sonraki de ekonomik alt yapısı bitmiş artık gelecek teknolojisi, mega endüstri bölgeleri oluşturulmuş, ileri uygulayım bilimi ürünleri ile ve savunma alanındaki tahammülfersa sıçrayış ile devam edecek bire bir ülkenin yolunu çiziyoruz. Sizler sessizce dua ederek, koşturarak himmet sarfederek bu yolda ilerleyeceksiniz. Cenabıhak kaş ve yardımcımız olsun” dedi.

Icra Vekili Nureddin Nebati, izlence sonrası belediyeye ilgili Kirazlıdere Sosyal Tesisleri’nde planlı yemeğin arkası sıra kentten ayrıldı.

Share: