“Hakemlerimizin yanındayız”

Kütahya Valisi Mualla Çelik, hafta sonu gerçekleşen ayak topu müsabakalarında yaşanan sürat olaylarına ilişik izah yaptı. Şiddetin asla kabul edilir olmadığının altını çizen Vali Çelik, “Değme çeşit şiddetin karşısındayız ve bu zihniyeti tek alanda akseptans etmiyoruz. İlgili şahıslarla ilgili lazım yasalı amal yapıldı, konuyu yakından izleme ediyoruz. Hakemlerimizin yanındayız” dedi.

Ilbay Büyük Polat, Kütahya Etken Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Şubesi Başkanı Ahmet İlhan Okumuş, İl Hakem Yerleşmiş Başkanı Gökmen Canlıdinç ve dernek yönetimini makamında kabul etti.

Ziyaretin gündemi, hafta sonu Domaniç ve Gediz ilçelerinde oynanan ayak topu müsabakalarındaki hakemlere müteveccih saldırılar oldu.

Konuyu yakından izleme ettiğini söyleyen Ilbay Şanlı Polat, “Spor ve yol yanında gelmemesi gereken iki sözcük. Gelişigüzel makule şiddetin karşısındayız ve bu zihniyeti hiçbir alanda kabul etmiyoruz. Hakemlerimize yapılan saldırıları kınıyor, bu saldırıları gerçekleştiren şahısların doğruluk ettikleri arz kırıcı cezaları almaları amacıyla zaruri kanuni işlemlerin sürdüğünü izah etmek istiyorum. Hakemlerimizin değme devir yanındayız, konuyu yakından takip ediyoruz” dedi.

Destekleri amacıyla Ilbay Çelik’e teşekkürname eden Cemiyet Başkanı Ahmet İlhan Okumuş, değme soy momentum eylemini ahbaplık marifetiyle takip edeceklerini söyledi. – KÜTAHYA

Share: