İçişleri Bakanı Aristokrat, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Zaman emir düzlük bir Türkiye yok. Ana muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman dünya politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan aynı Türkiye var.” dedi.

Aristokrat, YANLIŞSIZ Öğür Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, SELIM Tümen iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete hizmet üzere gece gündüz çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye baziçe kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini belirten Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seçkin devir destek veren millete teşekkürname etti.

Aristokrat, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilgilendiren kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in teröristler tarafından şehit edildiği günü, zaman kadar hatırladığını tamlayan Soylu, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a büyüklüğünde, Gümüşhane’ye büyüklüğünde teröristler sanki anbean gelecekmiş kabilinden huzursuzluk ve hastalık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size tekmil veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz bugün aynı tek terörist bulunmayan ve arı sili Cenabıhak’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin en edisyon terörle mücadele coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’da Tanrı’a hamdolsun tıpkısı bir tane terörist bulunmayan, Amanoslar tertemiz.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çömçe-Madur, Tendürek Dağı’nın birlikte ter temiz olduğunu dile getiren Aristokrat, “Tekrar size kat veriyorum, Tanrı müsaade verecek, Cumhuriyet’in birinci asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ilk Teşrin 2023’te Allah’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar arı sili olacak ve bu ülkede ayrımsız yegâne yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Aristokrat, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, defans sanayisinde akıbet yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’birlikte önceki yıllarda ekonomi, keyif ve muvasala kadar bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Soylu, sonuç yıllarda yer sarsıntısı, hâkim, coşkunluk kabil çok sayıda facia meydana gelmesine rağmen bire bir biricik insana ‘Nerede bu oran?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı işlenmiş ayrımsız Türkiye bırakacaklarını tamlayan Soylu, nesir edilen barajlardan spor tesislerine büyüklüğünde türlü sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Soylu, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Biz takkadak kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilişik ve dünyaya ait sözü olan aynı milletiz.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, MHP Umumi Başkanı Şevket Bahçeli ve BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin tıpkı elan sakat Türkiye haline düşmesine cevaz bölmek üzere Halk İttifakı olarak balaban tıpkı savaşım ortaya koyduğunu dile getiren Soylu, büyük ve dinç bir Türkiye için, 21. yüzyıla mühür vurabilmek amacıyla cesim benzeri savaşım verildiğini aktardı.

Aristokrat, “Bugün buyuru düzlük benzeri Türkiye namevcut. Asıl muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman acun politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan tıpkı Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’birlikte bir tane malım var, o bile FETÖ”

Nazır Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eğer bugün Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın bir nice ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa elbette ki bu konudaki hassasiyetimiz sonuna kadar bitmeme edecek, hiç kimseye ayrımsız vesile vermeyeceğiz. Sözde? Amerika’ya gidecekmişim dahi iki sefer beni ‘istenmeyen adam’ car etmiş Amerika. üst üste iki sefer. Sanki? Amerika’birlikte mallarım varmış birlikte onlara de el koyacakmış. Benim Amerika’birlikte yegâne malım var, o üstelik FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine bel fail Aristokrat, “Çabucak Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, sadece Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Ne antlaşma tığ Bağdat’ı huzurlu arkaç getirirsek, ne ahit Şam’ı rahat ayla getirirsek, hangi ant Filistin’den Yemen’e büyüklüğünde bilcümle coğrafyayı rahat ağıl getirirsek aha o antlaşma bu Anadolu’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Tığ buna inandık.” diyerek konuştu.

Aristokrat, Cumhur İttifakı’nın ayrımsız siyasal iktidarı imale etmek için kurulmadığına belen ederek, şunları kaydetti:

“Topluluk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Halk İttifakı’nın tarifi Öğretmen Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye kadar, Halk İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a kadar, Cumhur İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya gelmiş Eyüp Odalık Hazretleri’hangi büyüklüğünde, Piri Reis’e büyüklüğünde. Halk İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Topluluk İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Izzet Bahçeli öyle aynı şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan imdi, ati nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı hile edecek eke aynı mirası bırakıyorlar. Buna inancınız mecmu olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’birlikte, Avrupa’dahi aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Küçük Asya coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu sırat-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonraları Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik iri tıpkı damga vuracak. Bizi gelişigüzel yerden bekliyorlar, benzeri kardeşiniz olarak söylüyorum, bize herhangi bir yerden yakarış ediyorlar, ümit ediyorlar.”

Türkiye’de Topluluk İttifakı’nın yapacağı çok gelişim olduğunu anlatan Soylu, “Bu iri milletin, kibar milletin yapacağı çokça aksiyon var. Bu ülkede DÜRÜST Parti’nin yapacağı haddinden fazla gelişim var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çokça gelişim var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çok iş var. Cenabıhak bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Nazır Soylu, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan yıpranmamış Trabzon Güven Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında de eskimemiş hizmet binasının, kentin huzuruna ve güvenine hizmet noktasında güven mensuplarının gayretlerine katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde bakım etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki yekpare polis arkadaşlarımı Cenabıhak muhafaza etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’dahi, ülkemin seçme tarafında düzenlilik açısından da hayat açısından üstelik büzük açısından üstelik şükürler olsun kim istediğimiz, aradığımız yasakçı oluşuk durumda amma bu mesleğin sunu nazik zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler müstacelen tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı kesmek lazım.” ifadelerini kullandı.

Aristokrat, Akyazı mevkisindeki Trabzon Bala Trafik Yetişek Parkı’nı müzakere etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Il binasının de açılışını gerçekleştirdi.

Share: