İSTANBUL-AKTÖR OLMAYI BEKLERKEN DOLANDIRILDILAR

İSTANBUL-SAHTE genel ağ sitesi kurarak oyuncu atılmak isteyenlerden taşıt ücreti adı altında servet alarak dolandırdığı belirlenen 6 kaba yakalandı.

İstanbul İl Güllabi Komutanlığı Siber Suçlarla Savaş ekipleri, ‘www.ajansnora.com’ adlı sahte web sitesi kurarak dizi ve filmlerde oyuncu olmak isteyenleri dolandıran şüpheliler karşı, ihbar konusunda tetkik başlattı. Uyanık ekipleri bahis konusu siteyi incelemeye aldı. Şüphelilerin cali ajans ve düzme web sitesi kurduğu, paradigma ve filmlerde aktör başlamak isteyenlerden vasıta ücreti adı altında mülk aldığı, bu paraları apayrı hesaplara aktardıkları, dolandırıldığını anlayanları sistemden hissetmek üzere elan çok mal istedikleri belirleme edildi.

ŞÜPHELİLER 2 KAMER TAKİP EDİLDİLER

Açıkgöz ekipleri eliyle yapılan GSM kayıtları, banka adisyon hareketleri, ATM cazibe görüntüleri, içtimai iletişim araçları araştırmaları ve tahminî 2 ay süren fiziki izlem sonucunda, şüphelilerin etiket ve adres bilgilerini belirlendi. İstanbul, Eskişehir ve Mardin’de 3 ayrı adrese eş anlı cerrahi müdahale düzenleyen ekipler, haddinden fazla sayıda el telefonu, gümüş iri, bilgisayar, telekart ve iki canlı miktarda efektif ele geçirdi. Yakalanan 6 berbat, ‘Nitelikli Dolandırıcılık Suçunu Bilişim Sistemlerini Kullanarak İşlemek’ suçundan çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: