Kırklareli’nden güdük bodur

Lüleburgaz Sokollu Mehmet Ağır İlçe El Kütüphanesindeki kitap sayısı 47 bin 465’e yükseldi.

Sokollu Mehmet Vakarlı İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kütüphaneye yılın 6 ayında 1277 kullanılmamış mektup kaydının yapıldığı bildirildi.

Envantere mukayyet kitapların 11 bin 347’sinin çocuk, 36 bin 118 tanesinin ise kebir kitabı namına kayıtlara geçtiği dökme açıklamada, kütüphaneye kayıtlı kebir unsur sayısı 8 bin 62, yavru örgen sayısı ise 2 bin 353 olduğu kaydedildi.

Servis sürücülerine terbiye verildi

Lüleburgaz ilçesinde okul servisi sürücülerine eğitim bilimi düzenlendi.

Lüleburgaz El Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilen eğitimde servis sürücülerine ayrıntılar ve gençlerin yetişek ve öğretiminin güvenli tıpkısı ortamda sürdürebilmesi amacı ile olasılı trafik kazalarının önlenmesine müteveccih bilgiler verildi.

İlçe Güvenlik Müdürlüğü Trafik Devir Amirliğinde memur polis memuru Mehmet Teber, eğitimde daha evvel yaşanmış trafik kazalara ilgilendiren görüntüleri paylaştı.

Sürücülere serviste bulunması müstelzim maksimum öğrenci sayısı ve zorunlu donanımlardan üzerine de bilgelik verildi.

Kömür yardımı

Lüleburgaz’da 1650 haneye kömür yardımında bulunuldu.

Lüleburgaz Kaymakamlığı Sosyal Teavün ve El Birliği Vakfı Müdürü Alpaslan Akçakavak, gazetecilere yaptığı açıklamada, gerekseme sahibi ailelere toplumsal yardım çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Bu sene vakfın kömür dağıtımı amacıyla belirlediği hanelere dağıtımın tamamlandığını ifade eden Akçakavak, 1 Ocak-7 Eylül 2022 tarihi arasında de 7 bin 321 kişiye sosyal yardımda bulunduklarını kaydetti.

Akçakavak, gerekseme sahiplerine yardımların devam edeceğini bildirdi.

Share: