Kırşehir’de Cumhuriyet Altını Konserine Tehlikeli İlgi

Kırşehir Belediyesi tarafından 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı zımnında planlı konserde Aysel Yakupoğlu ve Öz Saygı Akın hayal aldı; Kırşehirliler, Cacabey Meydanı’na sığmadı.

29 Ekim 2022 Cumartesi günü Kırşehir Belediyesi vasıtasıyla kombinasyon edilen ve saat 18.00’de başlayan Cumhuriyet Bayramı Konseri, Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Konser öncesi Kırşehir Belediyesi Abdallar Topluluğu hayal aldı. Daha bilahare Aysel Yakupoğlu, müstehap eserleri ile Kırşehir yöresine ilişkin türküleri okudu. Aysel Yakupoğlu’na günün anısına plaketini, Uray Başbuğ Yardımcısı Nuri Belirti sunma etti.

Aysel Yakupoğlu konserinin ardından sanatkâr Itibar Atak da fon alarak yüzü sıcak eserlerini seslendirdi. Değer Akış, Kırşehirliler’le ikinci nöbet buluşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na teşekkürname etti.

Itibar Akın’a günün anısına plaketini, CHP Kırşehir Saylav Stabil İlhan ile alay malay takdim eden Belediye Reisi Ekicioğlu, “Cacabey Meydanı tekrar tarihi günlerinden birimi yaşıyor. Sizlere borcunuz var. Atatürk öge ve devrimlerini yaşatmak içtimai görevimiz. Sanatçımız Itibar Akın konserinde bu heyecanlı kalabalığı koparmak bizleri bahtiyar ediyor. Bayramınız kutlu olsun. 100. yılda üstelik bu coşkuyu bütün birlikte yaşatacağız” dedi.

CHP Kırşehir mebus Metanetli İlhan ise  “Cumhuriyet Altını bize egemenliği verdi. Bu kazanımları kaybetmemek amacıyla bu alanlara eş çıkıyoruz. Bu ülkeyi hiçbir devir biricik adama bırakmayacağız” diye konuştu.

Cumhuriyet Bayramı konserine vatandaşların çetin ilgi gösterdikleri gözlendi.

Share: