Kocaeli haberleri | Bataklık depreminin 23. yılında AFAD gönüllüleri anma etkinliğinde buluştu

Diyarbakır İl AFAD Müdürlüğü bünyesindeki AFAD gönüllüleri, 17 Ağustos 1999’da yaşanan Kocaeli Bataklık depremi yâd programına katılmak üzere Türkiye’nin AFAD gönüllüleriyle Kocaeli Gölcük’te depremin eşkal üssünde buluştu.

Merkez üssü Kocaeli’nin Bataklık ilçesi olan 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin üzerinden 23 sene geçti. Depremin yıldönümü cihetiyle yâd programı düzenlendi. Izlence saraka yürüyüşü ile başladı. Kur’an’ı Eli Açık tilaveti ve zelzele şehitleri için dualar ile bitmeme etti. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, yardımcıları İsmail Çataklı, Kocaeli Valisi Seddar Ağır, Gönüllülük ve Farkındalık Ofis Başkanı Nalan Vazıh, AFAD gönüllüleri, koordinatörler ve sivil toplum kuruluşları (STK) katıldı.

Anma programına karışmak için bölgede koordinatör yer Müdürlüğü olan Diyarbakır İl AFAD Müdürlüğü beraberinde 9 ilin gönüllülerini alarak bünyesindeki gönüllüleri temsilen Gönüllü koordinatörü Emrah Cingöz, AFAD gönüllüsü Mehmet Turgut Tayuzak ve Bilal Çelikten ihtifal programına katıldı. Bu ülkenin sunma etraflı gecesinin 17 Ağustos 1999’da yaşandığını anlatım fail Tayuzak, “17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünde, böyle benzeri acının ülkemizde ve dünyada aynı daha yaşanmamasını rica ediyor, depremde kaybettiğimiz sarsıntı şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Bu yolda bu arada yürüdüğümüz ve bizi destekleyen İl Müdürümüz İlamı Çakmak’a ve Kıran ve müstacel durumlarda desteklerini sakat etmeyen paydaş kurumlara minnettarız” dedi. – DİYARBAKIR

Share: