Komutan Nadir Küpe Çiçeği: “Nazik Zaferin 100. yılını gururla kutluyoruz”

Eskişehir Kombinasyon Endüstri Bölgesi (EOSB) Umumi Heyet Başkanı Eşsiz Küpeli, 30 Ağustos Galebe Bayramı zımnında benzeri mesajı yayınladı.

EOSB Umumi Heyet Başkanı Eşsiz Küpe Çiçeği, mesajında 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümünü kutlamanın çalım ve onurunu yaşadıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milletimizin kendisini buyurmak talip güçlere karşı kazandığı 30 Ağustos Zaferinin 100. yıl dönümünü kutlamanın çalım, onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Milletinin nice fedakarlıklarla verdiği İstiklal mücadelesini hep dünyaya haykırdığı ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi; kahraman ordumuzun ve ermiş milletimizin cesim tarihinde açtığı zer bire bir sayfadır. Bu galebe, tarihten silinmek mergup tıpkı milletin içre bulunduğu bütün imkansızlıklara karşın, varını yoğunu ortaya koyup, milli bağlantı şuuru ve vatan sevgisiyle kenetlenerek kazandığı ve böylece Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı azmin ve kararlılığın neticesidir. Cidal alanında tarih baştan yazılırken, Türk Ulusunun gelişip güçlenmesinin evvelce olduğu kabil gelecekte de engellenemeyeceğinin yeryüzü manalı mesajı verilmiştir. 26 Ağustos 1071’dahi kazanılan Malazgirt Zaferi Anadolu’nun kapılarını milletimize açtığı kabilinden Halas Savaşımızı zaferle taçlandıran 30 Ağustos zaferi üstelik Anadolu’nun ebedi yerine Türk vatanı olmasını perçinlemiştir. Ülkemiz amacıyla 30 Ağustos Yengi Bayramı, milletimizin ilişki, beraberlik ve yurt sevgisiyle nasıp ettiği eke benzeri gündür. Milletimiz asırlar süresince kaçınmak, sevgi ve hoşgörü iklimi içre bitmeme ettirdiği can kültürüyle bütün dünyaya denk aynı karaktere topluluk olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti; ruz süresince temas badireyi hazar, el birliği ve bağlanak ve beraberlik ruhu ile aşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine beis vermek isteyenler, evvelden olduğu kadar daha çok da hüsrana uğramaya mahkumdur. 30 Ağustos Utku Bayramı vesilesiyle ilkin Gazi Mustafa Kemal Atatürk kalkmak üzere, silah arkadaşlarını ve tekmil şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ermiş milletimizin bayramını sunma içten duygularımla kutluyorum.” – ESKİŞEHİR

Share: