Kur’an-ı Kerim’i yer güzelce idrak etmek için yarıştlar

Işıklı’da Hafızlık çalışan Kur’an Kursu öğrencileri arasında Kur’an-ı Kerim’i yüzünden adamakıllı okuma yarışması düzenlendi.

Kur’an kurslarına katılımı bırakmak, hafızlık eğitimini ve Kur’an-ı Kerimi yüzünden iyicene okumaya haydi amacıyla, hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında okuyan öğrenciler arasında düzenlenen konkur Okumuş İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kadınlar ve rical doğmak için iki ayrı kategoride planlı yarışmada komisyon üyeleri birinciyi seçmekte zorlandı.

İl Müftü Yardımcısı Ferişte Sevindi başkanlığındaki alt kurul üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda kadın yarışmacılar kategorisinde Nazilli İlçesi Dallıca Mahallesi Kelami Kur’an Kursu öğrencisi Büşra Arıkan, eş yarışmacılar kategorisinde ise Vazıh Model Toprak Yatılı Kur’an Kursu öğrencisi Mehmet Asım Halis birinci oldu.

İl Müftü Yardımcısı Sevindi, “Öğrencilerimizi kentlileşmiş cesaretlerinden ötürü tebrik ediyor, kelamların en güzeli olan Kur’an-ı Kerim’i öğrenen öğrencilerimize ve bu domuzuna kelamı onlara öğreten hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Program böylelikle dereceye girenlere ödüllerini ikram eden Müftü Yardımcısı Sevindi, 25 Ağustos 2022 tarihinde Muğla Fethiye’de gerçekleştirilecek olan mıntıka finalinde Ziyalı’ı sahne edecek öğrencilere başarılar diledi. – AYDIN

Share: