Merkezefendi Belediyesi Belirgin Yaşam Akademisi’nde Dolay Kayıtlar Başlıyor

Merkezefendi Belediyesi eliyle hayata geçirilerek sakat vatandaşların kuaförlük, berberlik, halıcılık, market, işleme, yapı kadar mesleksel atölyelerde terbiye aldığı ve sosyalleştiği Merkezefendi Yıldızlı Dirim Akademisi’nde 2022-2023 eğitim-tedris yılı ön kayıtları başlıyor.

Merkezefendi Belediyesi marifetiyle Gümüşçay Mahallesi’ne kazandırılan ve engelli erat amacıyla bölgenin önceki ve bir tane toplumsal tesisi niteliğini taşıyan Meydanda Yaşam Akademisi, sosyal faaliyetlerine devam ediyor. Kuaförlük, berberlik, halıcılık, market, el işi, dokuma kabil mesleksel atölyelerde yetişek aldığı ve sosyalleştiği Merkezefendi Bariz Yaşam Akademisi, 2022-2023 eğitim bilimi-tedrisat yılı kayıtları başlıyor.

5 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yıpranmamış eğitim yılı için anahtar yaptırmak isteyen aileler çocuklarını, 16 Eylül Cuma Namazı gününe büyüklüğünde Gümüşçay Mahallesi’nde bakım vermekte olan Kilitsiz Küreksiz Dirim Akademisi’nden şahsen veya 0258 297 00 11 numaralı telefonundan ulaşarak vasıta yaptırabilecek.

“ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Özürlü bireylerin iz öğrendiği ve kandırıcı sıra geçirdiği Çıplak Yaşam Akademisi’nde yöre kayıtın başladığını tamlayan Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, “Özürlü bireylere yönelik bölgenin evvel ve tek içtimai tesisi niteliğini taşıyan tesisimiz, yeni eğitim ve tedrisat yılına hazırlanıyor. 2022-2023 eğitim bilimi ve tedrisat yılı kayıtlarımız başlıyor. Rastgele geçen dönem akademimiz kendini geliştiriyor, yeniliyor. Örtüsüz Dirim Akademisi’ndeki bireylerimiz ile alay malay eğlenerek ayrımsız haddinden fazla cıvıltı gerçekleştiriyoruz. Merkezefendi Belediyesi kendisine engelleri ortadan kullanmak üzere çalışmalarımıza birlik hızımız ve heyecanımızla bitmeme edeceğiz” dedi.

Share: