Meteoroloji’den Maşrık Karadeniz’deki 4 İl İçin Akva Yağmur Uyarısı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de erte için kuvvetli yağmur beklendiğini duyurdu. Hava Bilgisi’den yapılan açıklamada dört yer amacıyla “Dominant, taşma, yıldırım, heyelan, yerel meşgul yağışı, gelişmemiş devamlı fırtına ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir” uyarısı yapıldı.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, Maşrık Karadeniz kıyılarındaki illerde ferda amacıyla sağlam yağmur uyarısında bulundu. Meteoroloji’den yapılan izah şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere bakarak, erte (Alım Satım) sabah önce saatlerden itibaren Maşrık Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışların, Giresun’un maşrık, Trabzon’un batı ve maşrık ilçelerinde akva (25-60 kg/metrekare), Rize çevrelerinde haddinden fazla sağlam ve yara (60-110 kg/metrekare),  Artvin’in kıran kesimlerinde kayran vadi çılgın (110 kg/metrekare eğin) olması beklendiğinden başat, taşma, yıldırım, toprak kayması, domestik komple yağışı, kısa devamlı sıkıntı ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara cebin tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: