MHP’nin seçme hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Koçak Yalman, 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Milletvekili Genel Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalman, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün kazanç edileceği 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bilcümle siyasal deneyim ve imkanlarını galibiyet hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye amacıyla önemine değinerek, Türkiye’nin bundan sonra toptan ve bölgesel benzeri aktör olduğunu vurgulayan MHP Genel Komutan Yardımcısı Dik, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kâin kıpırdak konumu ve müstakil dış siyaset hamleleri dolayısıyla bütünlüğümüze ve bekamıza dönük iç ve dış tehditler artmış, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dayalı Cumhur İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması benzeri verimsizlik olmuştur. O bakımdan MHP, seçkin intihap döneminden daha iri galeyan ve coşkuyla, elan mukavemetli aynı imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Ekim’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Dostane Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Dik, kayran çalışmalarını köylere büyüklüğünde genişleterek, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakına tarz veren milli iradeyi işlek burulmak ve milyonları kendilerine katılmaya kamçılamak için bakir boş albeni toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Sert, “Bu çerçevede, 16 Teşrinievvel 2022 tarihinde, Konya ilimiz format doğmak üzere Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta memleket teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Teşrinievvel 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz forma doğmak için Çeltek, Denizli, Aydınlık ve Muğla diyar teşkilatlarımızın ve ermiş vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Makul, Namzet Muhtemelen, Karar Net’ temalı degaje albeni toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: