Oğlunun ayak topu oynamasına izin vermeyen babayı Pascal Nouma inandırma etti (Ilişik kaynak)

– Oğlunun futbol oynamasına cevaz vermeyen babayı Pascal Nouma inandırma etti

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla planlı Mahalle Ligi ayak topu turnuvası kapsamında Dursunbey ilçesinde öğrenciler ile mülaki Beşiktaş’ın efsane futbolcusu Pascal Nouma, oğlunun ayak topu oynamasına cevaz vermeyen babaya kızdı. Ayak Topu karşıtı babayı kandırma fail Nouma topçu olmak talip çocuğa şaşırtı yaptı.

Balıkesir genelinde düzenlenecek olan Mahalle Lifi ayak topu turnuvası kapsamında Dursunbey’da öğrenciler ile görüşme gerçekleştiren Pascal Nouma, öğrenciler ile gönülden benzeri havada ahbapça etti. Ahbapça esnasında 11 yaşındaki Yasin Aras’ın elan önce Dursunbey Belediyespor altyapı takımında oynadığını ve babasının izin vermemesi sonucu takımdan bırakmak zorunda kaldığını öğrenen Nouma, Aras’ın evine gitti.

Yasin Aras’ın Babası Mustafa Aras’ı görür âmâ sinirlenen Pascal Nouma; “Şişman yazık yapıyorsunuz. Sizin oğlunuz futbolsever. Ayak Topu süresince. Siz yok istemiyorum diyorsunuz” dedi. Kendisinin da Fransa’dahi sokaklardan geldiğini ifade fail Nouma okumanın dahi şanlı olduğunu hatırlattı. Futbolcuların kazandığı mülk karşı de Mustafa Aras’a örnekler gösteren Nouma, Yasin’in ayak topu oynaması amacıyla babasını inandırma etti.

Okuldan eve gelen ve hiçbir şeyden haberi sıfır Yasin Aras evde Pascal Nouma’nın olduğunu görünce nazik mutluluk yaşadı. Yasin ile yadigâr fotoğrafı çektiren Nouma henüz sonraları Dursunbey Belediyespor’u ziyaret ederek burada futbolcular ile ayrımsız araya geldi.

Share: