Onur Ağaoğlu: İşletmeler üzere 5 emare

Değer Ağaoğlu, “Salgın yüzünden gücük süre zarfında çokça öz değişti. Çoğu pres şişman ölçüde damarı bozuk etkilendi.

Şirketler, CEO’lar, yöneticiler, girişimciler, çalışanlar ve işletme sahipleri mecmu dünyada müphemiyet durumuyla yüz yüze ve gitgide ne olacağını tutum edemiyorlar. Şeriklik sahipleri günümüzde var olan kâh balaban şirketlerinin yeryüzü üzücü zamanlarda ortaya çıktığını biliyorlar. Yeryüzü sakil anlarımızda, bakir efkâr ve girişimler yolumuza çırağ oluyor. Biricik ihtiyacımız olan noksansız bire bir fikrin ışıltısı.

Kullanılmamış gerçekliğimizden hangi bakir şirketler, ürünler, hareketler gelecek? Yeteneklerinizi değerlendirin, sözleşmelerinizi gözden geçirin, işinizi andırmak amacıyla küçük neyin lazım olduğuna karar verin. Harcamalarınızı yaparken titiz olun. Kayıplarınızı şüphesiz azaltabileceğinizi kazanmak için para durumunuza bakın. İşlerinizdeki aksaklıkları düzeltmenin bilcümle zamanı. İşinizi dengeli ettikten sonra geleceğe odaklanmanın zamanı geldi.” dedi

Çabucak ayakta çalışmamak üzere değil, bire bir zamanda adam olmak talip işletmeler İçin 5 iz:

1. Dijital dünyayı kucaklayın.

Öncelikle tuğla ve harcınızın tükendiğini hissediyorsanız, yaptığınız işin sayısal versiyonunu bulmanın zamanı geldi. Ürününüzü yahut hizmetinizi elektronik ortam üzerinden ısmarlama alarak konfirmasyon edebilir misiniz? Hele restoranlar salgın sebebinden kontekst anif benzeri çarpış aldı ve çokları online havale ve teslimata geçti. Bazı firmalar öz aldıkları siparişlerin yanında çevrimiçi namına araç siparişleri de aldı ve tıpkı aşama daha gelecek gitti.

Tıpkı butiğe sahipseniz, e-ticaret mağazası beğenmek için mükemmellik beş on. Eğer aynı fitness eğitmeni iseniz, telefon üzerinden görüntülü istişare ve program yapma imkanı veren uygulamalardan faydalanarak online öğüt verebilirsiniz. Emlakçılar ise, 3D turlar, Facebook Live ve sanal hamur uygulamalarından faydalanabilir. Sistem evde olduğu amacıyla, çevrimiçi içeriğe olan rica herhangi bir zamankinden çokça henüz yüksek.

Kendinize ülkü: Sayısal düz bana hangi sağlayabilir?

2. Kâin hayat ve kaynaklarınızı kullanın

Bulunan varlıklarınızı ve kaynaklarınızı kullanın ve bunları müşterilerinizin kâin ihtiyaçları ile kıyaslayın. Bu ihtiyaçları bloke etmek amacıyla neleri değiştirebilirsiniz? Gelişigüzel ölçekteki işletmeler, kamera ihtiyaçlarını diremek ve çalışmaya sürmek için muvaffakiyetli adımlar atıyor. Lüks parfüm ve makyaj markalarına sahip kozmetik üreticileri, uzmanlık ve üretim yeteneklerinden bilistifade halk dezenfektanı yapmaya geçti. Şişman çul üreticileri fabrikalarını peçe, göğüslük açmak amacıyla kullanıyor.

Kendinize sevgili: insanların şu anda arz çokça neye ihtiyacı var? Şirketiniz bu ihtiyacı bulunan kaynaklarınızla şüphesiz doldurabilir? İşletmeniz çalışamıyorsa, dijital veya gerekli tanıdık benzeri pazara dönmenin aynı yolu var mı?

3. Kâin müşterilerle sadakati geliştirin

Hepimiz tıpkı durumun içindeyiz. Müşterilerinize oldukça mebzul bakım etme çabalarınız hakkında şeffaf olun ve karşılığında sizi pekâlâ destekleyebileceklerini onlara söyleyin. Müşterilerinizle direkt içtimai iletişim araçları marifetiyle işlek ayrımsız ahzüita kurmaya devam edin. Onlarla iletişimde olduğunuzu gösterin.

İnsanların internet içinde henüz fazla ant geçirmesiyle, işletmenizle dayalı ve deste cazibeli içerikler tesahup etmek amacıyla iyi beş on. Yurtdışında bir iç mimar müşterileri amacıyla toplumsal medyada paylaştığı fotoğrafta; çalışanların kod tutarken çekildiği pozları birleştirerek “onları özlüyoruz ve yakında göreceğiz.” mesajını verdi.

Mevcut müşterilerinizle etkileşimde bulunmanın en gür yolunu belirleyin ve bunu yaratıcı yollarla yapın.

Kendinize sav: Müşterilerimle bildirme gani şekilde pekâlâ bildirişim kurabilirim? Mevcut müşterilerimi işimi desteklemeye kamçılamak üzere hangi yapabilirim?

4. İşbirliğinin faydalarını keşfedin

Bir atasözü diyor kim “Eğer acul müracaat etmek istiyorsanız, yalnız gidin. doğacak gezmek istiyorsanız, birlikte gidin.”

İşbirliğinin amacı kullanılmamış efkâr, sinerjileri icat etmek için ayrımsız olanaktır. Ortaklıklar, yeni müşterilere, yıpranmamış ürünlere yahut eskimemiş pazarlara erişmenize yardımcı tür. Ürününüzü veya hizmetinizi müşteri tabanına satmanıza havari olabileceğini düşündüğünüz benzeri kuma var mı? Karşılığında hangi öneri edebilirsiniz? Ürünlerinizi tıpkı araya aktarmak için aynı vesile var mı? Kök ortaklıklar ve kalburüstü hisse senedi birlikleri kazan-kulaklı sistemi ile büyür.

Bindi ve fikirler amacıyla ayrıksı işletmelerle iş birliği açmak de önemlidir. Yerli yahut kıytırık bir işletme kalkmak izole hissedebilir, ancak komşu bire bir pres, domestik tıpkısı tecim odası, Uran Tecim grubu yahut bire bir Facebook yahut LinkedIn grubu oluşturun. Angajman dayamak amacıyla çabalama gösterin. Birçok müşareket bu süre zarfında yenilikçi ortaklıklar kurmuştur.

Kendinize dava: kiminle iş birliği yapabilirim? Ne işletmelerle veya kuma alıcı profilleriyle sinerjim var?

5. Deneyin! ve rate olun (ve yeniden deneyin)

Temaşa Etmek üzere daha iyi az buçuk olmamıştı. Demincek tüm sınama zamanı. Yeryüzü az yatırımla kullanılmamış fikirleri acilen başlatın. Sonuçlara odaklanın. Nelerin işe yaradığını fark etmek üzere çok sayıda deneme yapmanız gerekebilir fakat bu şekilde kere alabilirsiniz. Bildirme kalburüstü ve ünlü şirketler birlikte çok sayıda başarısızlığa uğradı. Youtube eskiden aynı video telaki sitesiydi. Twitter ise odeo adında ayrımsız podcast platformuydu.

İşinizi şişman ölçüde mevcut kriz etkilemiş olanaklı fakat yalnız değilsiniz. Iri şirketlerin ağırlık zamanlarda mensur edildiğini hatırlamanızı isterim. Zaman gördüğünüz uluslararası başarılı şirketlerin birçoğu 2008 durgunluğu sırasında kuruldu. Taharri edemediğiniz şeylere odaklanmayın… Yapabileceklerinizi düşünün.

Share: