Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan: “Tığ da laf namevcut, hisse senedi var”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’birlikte düzenlenen şişman küşat töreninde yaptığı konuşmada, “Çorum’a elimiz boş gelmedik. Ziyaretimiz vesilesi güncel envestisman bedeli 3 bilyon 263 milyon lirayı aşan 78 makule işaret ve hizmetin resmi açılışını bugün yapıyoruz. Tığ da laf namevcut, gelişim var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’dahi katıldığı şişman küşat töreninde açıklamalarda bulundu. 3 bilyon 263 milyon lirayı aşan 78 makule yayın ve hizmetin resmi açılışını yaptıklarını tabir fail Reisicumhur Erdoğan, “Eğitimde, Çorum merkezde yapımı tamamlanan okulları, Kur’an kursları, ilçelerimizdeki karı sağlığı merkezlerini, 112 istasyonlarını, kültürde Osmancık Ahali Kütüphanesini Çorum’un emrine veriyoruz. Eti Üniversitemiz Şimal Kampüsü, İlahiyat Fakültesi ile Oğuzlar yerleşkesinin evvel etabını tamamladık” diye konuştu.

Şehre 15 bin kapasiteli modern benzeri stadyum kazandırdıklarını anlatan Reisicumhur Erdoğan, “Reisicumhur Erdoğan, “Elan önceki Çorum ziyaretimizde şehrimize çağcıl bire bir stadyum kazandırmanın sözünü vermiştik. Hamdolsun, 15 bin kapasiteli Çorum Site Stadyumunu tamamlayarak, Çorum spor‘un ve sporcu gençlerimizin kullanımına açtık. Şu anda Çorum 2. Grup’de. 2. Küme Çorum’a yakışmaz. Çorum’dan sabık herkesi görkemi ile selamlayan stadyumumuzun kentimize filinta olmasını diliyorum. Stadyumun birlikte Alacalı, Oğuzlar, İskilip ilçelerimiz ile Çorum merkezdeki spor yatırımlarının da alımlı çalımlı olmasını kâm ediyorum. Heybet Su İşlerimiz Osmancık İncesu Göleti Sulaması, Koçhisar Barajı İkinci Hizip İçme Suyu İsale Hattı, Alacalı Toprak Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Projelerini, Mukaar barajı Mansup Düzenlemesi ve Kızılırmak-Osmancık Geçişini bitirdi. Mekân ve Kentçilik Müdürlüğümüzün hizmet binalarını, budun bahçelerini, tarih enerjisi santralleri ile enfrastrüktür ve mekân düzenleme işlerini zaman sizlerin istifadesine sunuyoruz. Biz üstelik laf bulunmayan iş var” ifadesini kullandı.

Cumhur Reisi Erdoğan, “Çorum Belediyesi, şehrimiz üzere aşkla fiilen taş konusunda taş koymaya devam ediyor. Belediyemizin tamamladığı Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’ni, yarı olimpik yüzme havuzlarını, Veli Rabıtalı Hanı ve Dikiciler Restorasyonu, cenaze ve gömü istasyonu, ulus kıraathanelerini, semt sahalarını yöntemince hizmete alıyoruz. İl Hususi İdaremiz toplam 729 milyon teklik envestisman bedeli ile Çorum ve köylerine sulama tesisleri, akarsu işleri, içmece göletleri, 112 Müstacel Davet Merkezi Müdürlüğü hizmet binasını kazandırdı. Bu eserlerin resmi açılışını de zaman yapıyoruz” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: