Sakarya spor haberi… Altay taraftarında Sakarya heyecanı

Spor Dip 1’inci Loda ekiplerinden Altay’da taraftarlar bu hafta deplasmanda oynanacak Sakaryaspor öncesi takımı motive etmek için kolları sıvadı. Sakaryasporla ezeli rakip olan İzmir temsilcisi, perşembe günü egzersiz ziyareti yaparak oyunculara moral verecek. Yağız-beyazlı taraftarlar, cumartesi günü de Sakarya’da kendilerine ayrılan tribünde yerlerini takanak. Altay 1914 Taraftarlar Derneği’nden yapılan açıklamada, “Sen, ben, tığ, o, şu, bu demeden maneviyatın sunu faal şekilde hissedilmesi müstelzim ‘Umut’ sezonunda, cümle taraftarlarımızı perşembe haset maça masraf kadar antrenman ziyaretine bekliyoruz” mesajı verildi.

Altaylı taraftarlar ayrıca, “Erzurum maçını geride bırakıp önümüzdeki karşılaşma olan Sakarya deplasmanına odaklanıyoruz. Kulübümüz üzere bilcümle yandaş grupları ve münferitlerin angajman muadele zamanı gelmiştir. Aşkımızın Süper Grup’e şampiyonluğa olmadığını kamu Türkiye’ye tavzih etmek için halk ele kol kolalama Sakarya’ya” ifadelerine düzlük verdi.

İki bando sonuç namına 2017-2018 sezonunda 2’nci Öbek’bile karşı karşıya gelirken İzmir’deki maçı Altay, deplasmandaki maçı Sakaryaspor 1-0 kazandı. Altay’ın o ahit 2’nci Tomar’deki böke kadrosunda düzlük düz İbrahim Öztürk ve Gaye Uluç halen yağız-beyazlı takımda görev yapıyor.PLAY-OFF’TA İKİ KAT KAYBETTİ

Altay henüz ilk 1’inci Loda Play-Off’larından Süper Takım’e artmak için yollarının kesiştiği Sakaryaspor’a 2 yol aşınmış oldu. Siyah-beyazlılar, 2000-2001 sezonunda Antalya’da yapılan Play-Off müsabakalarında nısıf finalde rakibine 2-1 yenilerek elendi. 2005-06 sezonunda Ankara’da oynanan final müsabakasında ise Sakaryaspor 4-1 galip gelerek Süper Takım’e yükseldi.

Share: