Saylav Okumuş Kahta Spor Kompleksinin inşaatını inceledi

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve DOĞRU Tümen Adıyaman Milletvekili Ahmet Münevver, yapımı bitmeme eden Kahta Spor Kompleksinde incelemelerde bulundu.

İlçenin toplumsal yaşantısına balaban katkılar sunacak olan 2 bin 500 şahsiyet Kahta Spor Kompleksi kaldığı yerden 164 milyon 900 Türk Lirası ile yeniden münakasa edildi.

İnşaat alanında müteahhit firma yetkililerinden hikmet alan DÜRÜST Parti Adıyaman Saylav Ahmet Vazıh, “Bakanlığımız eliyle inşaatı devam ettirilen spor kompleksimizin inşaatında maalesef aynı bando şanssızlıklar oldu. Müteahhit işi bıraktı. Şuanda bakanlığımız de tekrar mezuniyet inşaatı olarak eksiltme etti. İhaleyi düz firma aşağı ahenktar, sunturlu ve çabuk tıpkı şekilde eksiklikleri tamamlıyor. Spor Kompleksimiz, Kahta’nın deneyimsizlik ve spor alanındaki potansiyeline balaban katkılar sunacak tıpkı yapıya ehil. Buradaki amacımız, gençlerimiz terbiye görürken ayrımsız zamanda de içtimai ihtiyaçlarını birlikte karışlasınlar. Herhangi Bir yönü ile gelişen donanımlı tıpkı gençliğin temelini bina etmek istiyoruz. Bu anlamda 26 dönüm alanda inşa edilen Kahta Spor Kompleksi’nde 2 bin 500 yabanlık haddinden fazla gayeli mağaza, nısıf olimpik havuz, antrenman salonları, güreş salonu, masa topu salonu, karate salonu, satranç odaları, bilardo salonu ve elan birçok sosyal aktivite birimi vadi matlup. Kaldığı yerden eksiltme edilen projenin tekmil maliyeti 164 milyon 900 bin Türk Lirasıdır. İşe başlama tarihi 22 Ağustos 2022 ve 400 zaman müddet ile 29 Ağustos 2023’te bitirilecek” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: