SELIM Parti’li Subaşı: “Türkiye’nin tehditlere cebin mücadelesi sürecek”

YANLIŞSIZ Tümen Balıkesir Saylav Müşkül Subaşı, Türkiye’nin, namına yönelen çöz ve aut tehditlere cebin dürüst mücadelesine bitmeme edeceğini belirtti.

Subaşı, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), terör mevzilerine ve unsurlarına yönelik El-Kılıç Albeni Harekatı düzenlediğini anımsattı.

HDP’liler ile kâh CHP milletvekillerinin bile süresince saha aldığı güç ve grupların, TSK’yi gaye düzlük meşruhat yaptığını dile getiren Subaşı, “PKK/PYD/ YPG yıldırı örgütlerini, bunların destekçilerini, yaptıkları terörü kınıyorum, lanetliyorum. Türkiye’nin, sınırları zarfında ve dışında yürüttüğü terörle mücadele harekatları yasal bire bir haktır. Türkiye kendisine yönelen iç ve aut tehditlere karşı dosdoğru mücadelesine bitmeme edecektir.” diye konuştu.

Seçimlere dar günlerin kaldığına ve kimin iktidar olacağına milletin değişmeyen vereceğine dikkati calip Subaşı, “Cumhur İttifakı şüphesiz katıksız ayrımsız geçim ise Kavim İttifakı birlikte o kadar doğal sıfır, yaptırmama ile oluşmuş yapay bire bir ittifaktır. Bir Tane gayeleri, amaçları Sayın Recep Tayyip Erdoğan iktidardan gitsin de hangi olursa olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: