Son dakika haberi | Ermenistan ordusu, Azerbaycan cızık mevzilerine çığlık açıyor

Azerbaycan Savunma Bakanlığı izah yaparak güzeşte tün geç saatlerde Ermenistan silahlı kuvvetlerine ilgili birliklerin Azerbaycan-Ermenistan sınırında mevzilenmiş Azerbaycan ordusuna okkalı acı açtığını duyurdu. Azerbaycan ordusundan kayıpların olduğu ve askeri altyapıda hasar olduğu vurgulandı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı açıklamasında Ermenistan ordusunun Azerbaycan-Ermenistan oran sınırının Daşkesen, Kelbecer ve Laçın bölgelerinde mevzilenmiş Azerbaycan ordusuna dokunaklı açtığını belirterek Azerbaycan ordusundan kayıpların olduğunu belirtti. Askeri altyapının de hasar gördüğü vurgulanan açıklamada Azerbaycan ordusunun karşı misilleme yaparak askeri çatışmanın önlendiği tabir edildi.

AMAÇLARI İMAR ÇALIŞMASINI GECİKTİRMEKSavunma Bakanlığı açıklamasında, Ermenistan’ın serencam zamanlarda bahis konusu istikametlerde Azerbaycan mevzilerini düzenli yerine çığlık altına almasının temel amacının barış anlaşmasının imzalanmasını ve işgalden kurtarılmış bölgelerde yürütülen degaje çaplı yeniden konfigürasyon çalışmalarını önlemek olduğunun şeş çizildi.BAYRAMOV, ÇAKER DIŞİŞLERİ NAZIR YARDIMCISINA BİLGİ VERDİ

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile KUL’nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Mesul Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Karen Donfried arasında konuyla ilişik bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Nezaret görüşmeye ilgili açıklamasında, Ermenistan’ın açık çaplı provokasyonu sonucu bitmeme fail çatışmaların ve gerginliğin ele alındığını vurguladı. Vekil Bayramov, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin Azerbaycan-Ermenistan sınır bölgelerinde geniş çaplı provokasyonları, ayrımsız zamanda Azerbaycan’ın topraklarına ve egemenliğine müteveccih askeri tehditleri menetmek ve askeri personelin, bir zamanda altyapı çalışmalarında saha düzlük sivillerin güvenliğini hatırlamak amacıyla alınan tedbirler karşı Donfried’e bilgelik verdi.

Share: