Suriye: İsrail’in Şam’a düzenlediği saldırıda 5 kişi öldü

Suriye ordusu, başkent Şam ve çevresinin Münasebet haset İsrail güçleri tarafından füzelerle garaz alındığını ve bunun sonucunda ilkokul kişinin öldüğünü söyledi.

Şam’daki Kafr Sousa ilçesindeki benzeri binanın vurulduğunu belirten yetkililer, burada dört sivil ile birlikte ayrımsız askerin hayatını kaybettiğini belirtti.

Yoğun tıpkı nüfusa eş olan nahiye, dinamik şekilde korunan güvenlik alanlarını barındırıyor.

Reuters bilgelik ajansının ulaştığı İsrail ordusu ise saldırıyla ilişkin değerlendirme yapmadı.

İsrail, Suriye’bile bulunan İran ve Hizbullah’la bağlantılı militanlara yönelik sık sık saldırılar düzenliyor amma bu eylemleri genellikle üstlenmiyor. Fakat iskân yerlerine yönelik saldırılar dahi seyrek yaşanıyor.

Iş günkü akın, 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Türkiye ile alay malay Suriye’ye de yıkıma bozukluk olan depremlerden bu yana gerçekleştirilen geçmiş hamle oldu.

Kafr Sousa güvenlik ekipleriyle birlikte art düzem yöneticilerin bulunduğu benzeri mıntıka. Şehrin güney batısında kayran düz ilçede bir zamanda siviller da vâsi ayrımsız şekilde ikamet ediyor.

Suriyeli yetkililerin aktardığına göre atılım domestik saatle Alım Satım günü 00.22’dahi gerçekleşti ve Şam çevresinde bazı habbe uymazlık görmesine hastalık oldu.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, roketlerin 1981’dahi İsrail vasıtasıyla ilhak edilen Golan Tepeleri’nden fırlatıldığını söyledi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Rasathane, ölmüş sayısının siviller de dahil almak amacıyla 15 olduğunu bildirdi.

Gözlemevinin başkanı Rami Abdel Rahman, “Muamele günkü hücum, İsrail’in Şam’daki yeryüzü ölümsek saldırısı” dedi.

Share: