Tek Kullanımlı veya Şarjlı e-sigara

E-sigaraların, sigara içmeyi azaltmada bant ve sakız da dahil olmak üzere diğer nikotin yerine koyma yöntemlerinden daha etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca tütün sigaralarına daha sağlıklı bir alternatif sağlayabilirler.

Elektronik Sigaranın Avantajları:

-Sağlığınız için geleneksel sigaralardan daha iyidir.

-Her ikisi de geleneksel sigaraların neden olduğu akciğer kanseri veya amfizeme neden olmaz.

-Sıvı nikotinsiz e-sigara satın alabilirsiniz, bu da onları içerken katran veya formaldehit gibi toksinler almadığınız anlamına gelir.

New York Times, 2018 tarihli bir makalesinde, Nisan 2018 itibarıyla 70 milyondan fazla kişinin elektronik sigara denediğini yazdı.

iQOS, nikotin içeren sıvıyı buhara dönüştürmek için ısı kullanan bir cihazdır. Kullanım şekli nedeniyle bir tütün sigarasıyla karşılaştırıldı. Elektronik sigaraların hem tek kullanımlık hem de şarjlı versiyonları mevcuttur.

Elektronik sigaranın avantajları: Sigara, puro veya pipo gibi diğer tütün ürünleri gibi bağımlılık yapmaz, ancak yine de sigaradan kaynaklanan herhangi bir sağlık riski olmadan ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar nikotin sağlar. Ayrıca pasif içicilikten kendinizi korumanız için alternatif bir yol sunarken solunum sisteminizi engellemez, hatta stresi azaltmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur.

Elektronik sigaralar, tipik olarak nikotin bazlı bir sıvıyı buharlaştırmak için kullanılan elektronik sigaralardır. Nikotinli veya nikotinsiz kullanılabilirler ve mentol gibi aromaların yanı sıra tütün dışı aromaları da içerebilirler.

Elektronik sigaralar, tütün içmenin zararlı etkilerini etkili bir şekilde ortadan kaldırırken, kullanıcıların nikotin tüketmesine veya tüketmemesine izin vererek, sigarayla mücadelede yararlı bir araç olarak övüldü.

Ayrıca sigara içenlerin sigarayı yakma ve dumanı ciğerlerine çekme ihtiyacını da ortadan kaldırırlar. Elektronik sigaranın popülaritesi arttıkça, aksi takdirde sigara içmeye devam edecek olan birçok kişi bunun yerine elektronik sigaraya gidiyor.

Elektronik sigara endüstrisi son birkaç yılda popülaritesini önemli ölçüde artırdı. Son yıllarda nikotin oranı daha yüksek ve farklı aromalara sahip yeni e-sigara markaları ortaya çıkmıştır.

Elektronik sigara, genellikle nikotin içeren “e-sıvı” adı verilen sıvı bir çözeltiyi buharlaştırmak için kullanılan pille çalışan bir araçtır. Kullanıcı tarafından solunan solunabilir bir aerosol oluşturur. Pek çok farklı e-sigara türü vardır, ancak genel olarak hepsinin üç ana bölümü vardır: bir güç düğmesi, bir atomizer ve e-sıvıyı tutan bir kartuş veya tank.

Elektronik sigaranızla kullanmak için kendi vape likitinizi satın alabilir veya yapabilirsiniz ya da marketten hazır likit satın alabilirsiniz.

Elektronik sigaralar veya e-sigaralar ABD’de giderek daha popüler hale geliyor. En popüler elektronik sigara markaları arasında juul, IQOS terea ve IQOS Iluma prime yer almaktadır.

Elektronik sigaralar, sıvı bir nikotin solüsyonunu solumak için bir aerosole buharlaştıran pille çalışan cihazlardır. Yanma bu sürece dahil değildir; bu nedenle diğer tütün içme ürünleri ile aynı kanserojen maddeleri üretmez.

Elektronik sigaranın avantajları: Tamamen bırakmaya gerek kalmadan ve geleneksel sigaraya kıyasla daha az sağlık komplikasyonu ile geleneksel sigarayı bırakmanın bir yoludur.

Neden bu kadar popüler? 1) Sağlıklı 2) Modaya uygun 3) Geleneksel sigaradan daha iyi

Share: