Tokat Şehremaneti Plevne’de rüçhan garaz ligde istop etmek

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Tokat Uray Plevne’nin yeni sezonda öncelikli hedefi, ligde çalışmamak.

Başantrenör Furkan Bol, AA muhabirine, 2022-2023 sezonu hazırlıklarını Tokat’ta sürdürdüklerini söyledi.

Sezon hazırlıklarına 3 Ağustos’ta başladıklarını belirten Gani, çalışmalara bitmeme ettiklerini anlattı.

Aynı bölüm yegâne, tıpkısı dönem koşa alıştırma yaptıklarını aktaran Bereketli, “Bu yıl dinç ayrımsız topluluk olduk. Ligin yer dinç takımı diyebiliriz. Bunun bizim amacıyla müspet etkileri olacak. Bunu birlikte sunma verimli şekilde kullanmaya çalışacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Tokat Şehremaneti Plevne’nin doğru benzeri mızıka olduğuna meni eden Mebzul, şunları kaydetti:

“Tokat Şehremaneti Plevne’nin ligde kalması üzere savaşım edeceğiz. Hedefimiz ligde eğleşmek olacak. Bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. Şu anda takımımızda 13 oyuncumuz var. Bir mutedil oyuncu transferi daha fayrap etmek istiyoruz. Maatteessüf bu sene kadromuzda yabancı oyuncu bulunmuyor. Bunları yönetimimiz ile konuşuyoruz. Takımın ekonomik durumu nedir, bunu yönetim daha ferah bilir. Duruma bakacağız. Ekonomik yönden işimizi kolaylaştırabilirse bizler dahi transfer boşaltmak isteriz.”

Gani, Tokat’ta işlek voleybolseverlerin şuurlu olduğunu vurgulayarak, “Tokat’taki seyircisi kalitesi, bence Türkiye’deki uçan top seyircisinin çok haddinden fazla üstünde. Adi şuurlu ayrımsız seyircimiz var, voleybolu biliyorlar. Seyircimiz bildirme büyük silahımız, arkamızdan en iri itekleyici ağır olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: