Alkollü sürücünün polisi ısıran köpeğine umum konuldu

Denizli’birlikte alkollü sürücünün bariyer olmaması sonrası polisi ısıran Dogo Arjantin cinsi köpeğe savcılık kararıyla ahali konuldu.

Merkezefendi ilçesine sınırlanmış Saraylar Mahallesinde meydana mevrut olayda; vatandaşın ihbar ettiği 20 ILENME 990 plakalı araba, gidiş geliş polisleri vasıtasıyla Saltak Caddesi üstünde durduruldu. 2.86 promil alkollü olan sürücü Arda T., hariç çıkarılmak istediği dakika polise direndi ve art koltukta kâin Dogo Arjantin cinsi köpeği polis güçleri memuru S.Ö.’yü kolundan ısırdı. Metal enjeksiyon ile sersemleştirilen yasak ırk köpek, uray ekiplerince barınağa götürüldü. Daha önceleri de alkollü vesile kullanmaktan 2034 yılına büyüklüğünde ehliyetine halk konulduğu öğrenilen Ardıl T.’nin, defalarca alkollü kurgu kullanmaktan ukubet yediği öğrenildi.

Olayın arkası sıra Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Tahaffuz ve Iyileştirme Merkezi’ne götürülen köpeğe, müddeiumumilik kararıyla halk konuldu. Üzerine adli iş başlatılan sürücü Arda T.’nin ise köpeğini et kafalı alabilmek için hukuki proses başlattığı öğrenildi. – DENİZLİ

Share: