Bursa Büyükşehir Şehremini Patal, yanan nesiç fabrikasını inceledi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Eskişehir Taşı, Bursa Kombinasyon Endüstri Bölgesi’nde yanan fabrika alanında tetkik yaptı.

Soğutma çalışmasına bitmeme eden ekipleri ülfet ederek söndürme çalışmaları için bilgelik alan Eskişehir Taşı, insansız gelgel aracıyla çekilen görüntüleri izledi.

Başkan Magnezit, gazetecilere, alevlerin oluşum fabrikasının bodrum katında başladığını ve polyester içerikli malzemelerin depolandığı dayanak katta yangının büyüdüğünü söyledi.

Yangına kısa sürede müdahale ettiklerini tamlayan Lüle Taşı, “İki tesellimiz var; birincisi her fert kaybının olmaması genişlik nazik tesellimiz, ikincisi üstelik olasılı çokça büyük aynı facia gerçekleşebilirdi. Valimize, kül yetkililere teşekkürname ediyorum. Bursa Büyükşehir Belediyesi mecmu imkanlarıyla, itfaiye teşkilatıyla burada.” dedi.

Denizköpüğü, sönüm çalışmalarına katılan tam çalım ve kuruluşlara, personele teşekkürname ederek herkese “esbak olsun” dileğini iletti.

Balıkesir, Sakarya, Kocaeli, İstanbul ve Yalova’daki şehremaneti itfaiyelerinden de tahkim aldıklarını bildiren Patal, “Bugün Orman Genel Müdürlüğü birlikte devreye girdi ve mevrut helikopterle şu an akarsu takviyesine gittiler İznik Gölü’ne. İnşallah ikinci uygulamayı yeniden yapacaklar. İlerleyen günlerde nedenleri, niçinleri, daha çok süreçte neler yapılabilir, bunlar araştırılacak.” diyerek konuştu.

Share: