Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Edepsizcesine, sıkılmadan 10 bin kilometre öteye çizin çizin hamburger turları düzenliyorlar”

Reisicumhur Erdoğan: “Terbiyesizce, sıkılmadan 10 bin kilometre öteye çizin çizin hamburger turları düzenliyorlar”

– “DOĞRU Tümen ve Topluluk İttifakı olarak Türkiye yüzyılını planlarken CHP ve yoldaşlarının nelerle uğraştığını izleme ediyorsunuz.”

-“Bizim için ömrümüzü verip, kendilerine karşın çözüme kavuşturduğumuz başörtüsü konusunu kavkı bağlamış yaraları deşme pahasına bire bir gece yarısı esasen gündeme taşıdılar. Mecliste müstelzim ekseriyet oluşmazsa tek elbette son söz milletimizin olacak.”

“Önümüzdeki seçimde başörtülü adayları haliç, seni birlikte görelim”

ANKARA – Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhur İttifakı olarak MHP ile yetkilisi arkadaşlarımızla arkadaşlarımız şu anda görüşmelerini yapacaklar ve görüşmelerden bilahare inşallah bugün tamamlanacak görüşmelerin akabinde teklifimize nihai halini verip Divan’e sunacağız. Şayet hakeza benzeri safiha oluşmazsa, plebisit dahil sair adımları atmaya da tığ SELIM Parti olarak hazırız. Meclis’te müstelzim ekseriyet oluşmazsa hiç nasıl son söz milletimize ilişkin olacaktır” dedi.

Reisicumhur ve SELIM Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan,” Grup toplantımızın ülkemiz, milletimiz ve birlik adamlık üzere hayırlara açar olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Sözlerime kadro ve fırka yönetimimizde yaptığımız değişiklikleri sizlerle paylaşarak görmek istiyorum. Kol Başkanvekilimiz Maharetli Ünal’ın affı ile boşalan yere Genel Başkan Yardımcımız Dinamit Zengin arkadaşımızı teklif ediyoruz. Mahir Ünal arkadaşımıza fariza süresi boyunca Meclisimize, partimize ve ülkemize yaptığı katkılar için şahsım, tüm arkadaşlarım, milletim adına teşekkür ediyorum. Kendisi ile ayrımlı alanlarda mümasil tıpkı şekilde çalışmayı sürdüreceğiz. Sizlerin üstelik takdiri ile bu görevi üstlenecek Heyecan Zengin kardeşimize muvaffakiyetler diliyorum. Genel Merkezimizde boşalan Sivil Topluluk ve Halkla İlişkiler Başkanlığına de Form Karar ve Umumi Heyet üyelerimizden Balıkesir Milletvekilimiz Sarih Uygur’u görevlendirdik. Sarih hanıma birlikte yıpranmamış sorumluluğunda başarılar istek ediyorum” dedi.

Hayatını kaybeden Mevlüde Genç için rahmet dileyen Erdoğan,” Bilindiği gibi Almanya’nın Solingen şehrinden 1993 yılı mayıs ayında milletçe içimizi yakan şiddetli tıpkı marifet almıştık. Alman ırkçıları vasıtasıyla kundaklanan tıpkısı evde 5 vatandaşımız yanarak hayatını kaybetmişti. Bu saldırıda kızlarını ve torunlarını martir veren Mevlüde Zinde ablamız Avrupa’daki Türk ve Mutekit düşmanlığı ile mücadelemizin adeta sembolü haline gelmişti. Kendisi geçtiğimiz günlerde vefat etti. Zaman de Amasya’de ebedi yolculuğuna uğurlanıyor. Mevlüde Gailesiz hanımefendiye Tanrı’tan yağmur dilerken, Avrupa’daki Türk ve Dindar topluma anbean mütezayit antagonizm dalgası ile mücadelemizi ondan alacağımız sabah yeli ile sürdüreceğimizi hikâyelemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Yarın 2002 seçimlerinin 20. sene dönümü olduğunu hatırlatan Erdoğan,” Ermiş milletimizin takdir ve teveccühü ile 3 Son Teşrin 2002 yılında başlayan hizmet yolculuğumuzda 20 yıllık kesintisiz iktidarla aynı rekora henüz imza atmış oluyoruz. Rabbimize bizlere gelişigüzel karışı eli nimetli şehit kanlarıyla yıvışık bu vatana bakım etme, milletimize hizmetkar olma şerefi verdiği amacıyla hamd ediyoruz. Girdiğimiz 15 seçimin tamamında demokrasi ve kalkınma yolculuğumuzun herhangi bir adımında bizlerden desteğini, yararlı duasını esirgemeyen necip milletimize kamu fertleri ile ayrı ayrı teşekkürname ediyorum” dedi.

Tümen çatısı altında ayrımlı kademelerde görev işleyen herkese teşekkürname eden Erdoğan, “Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi, güçlenmesi, milletimizin türe ettiği hizmetlere kavuşması için partimiz çatısı altında ayrımlı kademelerde görev yapmış yekpare defa ve sorun arkadaşlarımızdan Tanrı razı olsun diyorum. Geride hayırla, iyilikle, takdirle anılacak asar bırakarak ebediyete kavrama eden tüm arkadaşlarımızı, özellikle üstelik partimiz saflarında uğraş ederken bölen yıldırı örgütü eliyle martir edilen sevgili erlerini burada rahmetle bilinmeyen ediyorum. Kuruluşunun üzerinden 1,5 yıl kadar gelişmemiş aynı süre geçmesine karşın milletin güvenine mazhar reşit benzeri takım adına tam 20 yıldır Türkiye’ye aşkla hizmet ediyoruz. Cenabıhak’a hamdolsun 81 vilayetimizin rastgele ilçesinde, gelişigüzel mahallesinde, her köyünde elhasıl vatan topraklarının rastgele karışında eserlerimiz var” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, 85 milyon ferdin tamamının hayatına yapışık, hizmetler yapıldığını belirterek,” . Hoppadak sınırlarımız süresince değil, Balkanlar’dan Afrika’ya, Ilımlı Asya’dan Latin Halkları Amerika’ya dünyanın ciharıyek birlikte de karışık bırakan çalışmalar gerçekleştirdik. Geride bıraktığımız 20 yılda bizden geçmiş 80 senede yapılan hizmetlerin mezuniyet be ikmal fazlasını ülkemize kazandırmayı başardık. Birileri sonsuz engellemenin, bariyer çıkarmanın, kama olmanın peşinde koşarken tığ terbiye, esenlik, doğruluk, inanma, muvasala, erke, spor tesisleri bütün bu alanları güçlendirdik” diye konuştu.

Defans Sanayii’nin dışa bağımlılıktan kurtarıldığını ifade fail Erdoğan, “Yollar, konutlar, havalimanları düz yazı ettik. Yoksul fukaraya abus gurebaya biz ehil çıktık. Savunma sanayiimizi dışa bağımlılıktan kurtardık. Ülkemizi mukavemetli çok yenilikle tanıştırdık. Asrın projeleri olan nice eserlerle tarihe adımızı yazdırdık. Yatırımlarla gelişigüzel adalet ve özgürlüklerde bile Türkiye’yi dünyanın parmakla gösterilen ülkelerinden birisi haline getirdik. Milli iradenin üstünde yıllardır demokrasinin kılıcı misali duran ne varsa gerektiğinde canımız pahasına verdiğimiz savaşım ile hepsini da gözdağı olmaktan çıkardık. Ülkemize 20 yılda kazandırdıklarımızı teker tekerlek saymaya kalksak, değil saatler eyyam, haftalar yetmez” ifadelerini kullandı.

Gençlere seslenme fail Erdoğan, “Elbette bu süreçte çıkmaz teröründen darbe girişimlerine, vesayet teşebbüslerinden partimizin kapatılma davasına kadar stabil çok saldırıya takatli haddinden fazla hainliğe, sayımsız hukuksuzluğa maruz kaldık. İrademizi delmek, bizi hedeflerimizden uzaklaştırmak, milletimizle aramıza nifak sokmak üzere ellerinin altındaki bilcümle piyonları üzerimize saldılar. Cumhuriyet Altını mitinglerinde ordumuzu kışkırtarak, Seyahat Olaylarında sokaklarımızı ateşe vererek, 17-25 Açıklık girişiminde etki ve güven birimlerimizi kullanarak, çukur eylemlerinde yurt topraklarının bütünlüğünü kasıt alarak, 15 Orak Ayı gecesi doğrudan canımıza ve demokrasimize kastederek kısacası rastgele posta ve yöntemi kullanarak bizi yıldırmaya, korkutmaya, yolumuzdan çevirmeye çalıştılar. Bunların hiçbirine eyvallah etmedik” ifadelerini kullandı

Erdoğan 20 almanak tecrübe ile çalışmalarını sürdürdüklerini tabir ederek,” Kefenimizi giyerek çıktığımız bu hümayun yolculukta zorluklar karşısında mankafa aşama atmadık. Baskılara, tehditlere, saldırılara üzeri eğmedik. Rabbimizin yardımı, sizlerin gayretleri, milletimizin sarsılmaz desteği sebebiyle hamdolsun cemi badirelerin üstesinden geldik. Bugün üstelik 20 almanak tecrübenin ışığında evvel günkü amor, cümbüş ve azimle Türkiye’ye bakım mücadelemizi sürdürüyoruz. Nasıl 20 senedir milletimizle aramıza kimsenin girmesine müsaade etmediysek, zaman birlikte mesajlarımızı direkt milletimize veriyor istişarelerimizi milletimizle yapıyor, istikametimizi yine milletimizle alay malay belirliyoruz. Son toplantımızdan bu yana geçen 2 haftalık dönemi şehir ziyaretleri ile tarihimizin bildirme balaban dolgun basamak, arsa ve aksiyon yeri projesinin ana atma töreni ile türlü programlarla, kabullerle, görüşmelerle gene kırcı dolu geçirdik. Kent ziyaretlerimizde ve katıldığımız halka meydanda programlarda milletimizden gördüğümüz tabiiyet seli bize daha çok harıldamak için cümbüş veriyor, merak veriyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta sonu de Türkiye Yüzyılı programımızın tanıtımını yaparak ati vizyonunun vatandaşlarla paylaşıldığını anımsatan Erdoğan, ” Türkiye Yüzyılı’nın tanıtımını yaparken bu vizyonu milletimizle gelişigüzel oluşturacağımızın ve nesir edeceğimizin altını alelhusus çizmiştim. Bu amaçla 81 ilimizde ve ilçelerinde milletimizin her bir ferdinin Türkiye Yüzyılı’na ait düşüncelerini, beklentilerini, tekliflerini anlatım edebilecekleri tıpkı seferberlik başlatıyoruz. Umumi Merkezimiz, Umumi Komutan Yardımcılarımız ve Kalıp Karar Yönetim Kurulu üyelerimizle grubumuz Meclis çalışmalarını aksatmayacak şekilde, milletvekillerimizle, kabinemiz, bakanlarımızla bu çalışmada vadi alacaktır. Bugüne kadar rastgele işimizi zahir milletimizle meşveret süresince yürütmüşsek, Türkiye Yüzyılı’nı üstelik tıpkı şekilde tekemmül ettireceğiz. Bu vizyonumuzun geçmiş somut eseri olarak gördüğüm ülkemizin ilk yerel ve milli araba markası Togg’u Cumhuriyetimizin 99. bünye yıl dönümünün anlamına yaraşır tıpkısı şekilde 29 Ekim’da banttan indirdik” dedi.

Togg’un Gücük Ay ayında satışının, mart kocaoğlan böylecene tesliminin başlayacağını söyleyen Erdoğan,” Togg, vatandaşlarımıza verdiği rüya ve galeyan birlikte Türkiye’nin kullanılmamış saygınlık markası olarak ülkemizi dünyada başarıyla düzen edecektir. İlk günden itibaren projeyi çökertmeye müteveccih düzensiz propagandalara aldırmadan bizlere milletimizin 60 yıllık aynı hayalini daha gerçeğe dönüştürmenin bahtiyarlığını ve gururunu yaşatan bilcümle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri bu ülkeye ve millete bakım önünde henüz nice sevinçlerle, gururlarla tanıştırsın diyorum. Seçkin iki programda bile varlıkları ile bizleri onurlandıran Ulusalcı Akıntı Partisi Genel Başkanı Sayın Bahçeli koyulmak üzere siyasi parti genel başkanlarına, misafirlerimize ve eksiksiz sevgili arkadaşlarımıza şahsım, milletim yerine şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Cumartesi haset Gaziantep’e gideceğini duyuran Erdoğan, orada birlikte yapımı tamamlanan eserlerin hizmete açılacağını bildirdi. Erdoğan,” Aşk ile müteharrik yorulmaz. Bu inançla ülkemiz, milletimiz ve okumuş yarınlarımız amacıyla koşturmaya, arak dökmeye bitmeme ediyoruz. Ara Vermek yok yola devam ” dedi.

YANLIŞSIZ Fırka ve Cumhur İttifakı namına Türkiye Yüzyılı’nı planladıklarını belirten Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Erdoğan, ” CHP ve yoldaşlarının nelerle uğraştığını sizler dahi izlem ediyorsunuz. Herhangi Bir biri ayrı aynı mutfak kültürü olan illerimizi sahne olmak, vatandaşın sofrasına oturmak varken, edepsizce, sıkılmadan 10 bin kilometre öteye sırayla hamburger turları düzenliyorlar. Bilmiyorum İngiltere’nin hamburgeri Amerika’dan daha mı gür şimdi oraya gidecek mahsus. Peşi Sıra Almanya’ya gidecek. Almanya’de hamburgeri bırak birlikte orada döner sermaye var döner sermaye yersin. Şimdi da bir zamanlar renklere ayırarak serencam dönemde çete diye niteleyerek itham ederek şevklerini kırdığı, önlerini kestiği öz yatırımcılarımızdan kusur dilemeden sözde Londra’ya temiz yatırımcı aramaya gidiyormuş. Henüz düne kadar dört farklı dilde uluslararası yatırımcıları celi tehdit eden güya kendisi değilmiş kadar hamiş zaman yatırımdan bahsediyor. Envestisman kim sen kimsin. Ülkenin gerçeklerinden kopuklukları, Türkiye’birlikte hangi olduğunu ülkemizin nereye geldiğini, ne meseleleri açtığını birlikte bilmeyen seviyedeler” açıklamasında bulundu.

CHP’nin başörtü çıkışına anayasa değişikliği teklifi işle karşılık verdiklerini belirten Erdoğan, “Öyle kim bizim uğruna ömrümüzü verip kendilerine karşın çözüme kavuşturduğumuz başörtüsü konusunu korteks bağlamış yaraları deşme pahasına aynı geceleyin yarısı gine gündeme taşıdılar. Bunu bile içerisinde tip sinsiliklerin, tuzakların, sapkınlıkları meşrulaştıran belgisiz ifadelerin olduğu bir yasa teklifi ile yaptılar. Biz birlikte CHP ve şürekasının bu oyununa başörtülü ve başı küşade bütün kadınlarımızın suret-faça özgürlükleriyle birlikte ailenin korunmasını anne düzlük Temel değişikliği teklifimizle fiyat verdik. Bu aralar başörtülü hanım kardeşlerimize maşallah rozet üstünkörü yarışına girdi. Önümüzdeki seçimlerde başörtülü aday üstelik çıkarırlarsa şaşırmayın. Buna yönelik adımlar atacaklar. Bugüne büyüklüğünde münasebet yoktular? Zira onların cibilliyetinde bu yok. Ruhlarında böyle bir şey namevcut” dedi.

Erdoğan Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunarak şunları kaydetti;

“Daha düne büyüklüğünde umumi komutan yardımcısı sıfatıyla partinizde olan hanımefendinin ikna odalarında kızlarımıza neler çektirdiğini siz nerelere kaçıracaksınız? Bunları kuşkusuz bulunmayan farz edeceksiniz? Üniversitelerimizin kapısında kızlarımızın başörtülerini açtıran siz değil miydiniz? İşte o bayan inandırma odalarının kurucusu kızlarımıza bir iki mı çektirdi? Bizim polis güçleri kardeşlerimizi bile imansız tıpkısı şekilde kullandılar. Kızlarımızın başlarından başörtülerini çekip alarak onlara merhametsizlik ettiler. Bunları sen bize zahir unutturacaksın? Erkek Eksiksizlik tığ bunları unutmayız. Bilcümle bunlara karşın sıkıysa önümüzdeki seçimde hadi bakalım başörtülü adayları körfez. Seni dahi görelim. HDP koydu tek öyle veya böyle. Haydi sen birlikte haliç görelim. Sizin geçmişteki koca babalarınız Sedir’ten başörtülü kızlarımızı dışarı atmanın gayreti içindeydi. Kovdular Sedir’ten kimi? Seçilmişi, hani demokrasi, hani türe ve özgürlükler? Siz onları yaptınız ama biz bile Meclisimize elhamdülillah başörtülü kızlarımızı koymak aracılığıyla size ibret verdik ibret. Zira biz şuna inanmıştık, doğruluk verilmez alınır diyorduk ve bu hakkı eninde böylelikle aldık . Bu kavim bize bu görevi verdi ve geldik bu göreve geldikten sonradan adım adım tuttuk hanım kardeşlerimizin bu haklarını kendilerine reddetme ettik. Arkadaşlarımız hazırlıklarını tamamladığımız temel değişikliği teklifimizi Halk İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi ile ve Sedir’te grubu bulunan gayrı siyasal partilerle görüşmeye başlıyorlar. Topluluk İttifakı kendisine MHP ile yetkilisi arkadaşlarımızla arkadaşlarımız şu anda görüşmelerini yapacaklar ve görüşmelerden sonra inşallah bugün tamamlanacak görüşmelerin akabinde teklifimize nihai halini verip Sedir’e sunacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“Bu teklifin başörtüsü meselesini tıpkı elan açılmamak için milletimizin gündeminden tart beraberinde aykırılık amacıyla dahi benzeri turnusol kağıdı olacağına inanıyorum haydi görelim bakalım” diyen Erdoğan,” Teklif görüşmeleri başlayınca kimin demokrasiden, özgürlüklerden ve aileden, kimin üstelik faşizmden ve sapkınlıktan yana olduğu görülecektir. Bizim beklentimiz politik görüşü ve partisi hangi olursa olsun milletimizin iradesini temsilen Sedir’te bulunan herhangi bir milletvekilinin ben inanıyorum kim bu teklifi destekleyeceğidir. Özellikle başörtüsünü, erkek Kemal sana sesleniyorum; Tıpkısı metrelik bez parçası diye aşağılayan sen değil miydin? Sen bunları unutturmaya çalışıyorsun ama televizyonların arşivleri bunları unutturmuyor. Az Buçuk sonra geleceğim değişik şeyler var. Oralarla bunlara biz hem ahbaplık dersi vereceğiz, hem ahlak dersi vereceğiz, hem üstelik şimdi kurulacak bu ev kurumunun dersini vereceğiz. 2008’deki düzenlemeyi halel için koşa koşa Anayasa Mahkemesi’hangi götürücü mösyö Eksiksizlik’in kendi düzensiz ve bekçi geçmişi ile yüzleşme imkanını kaçırmaması gerektiği kanaatindeyiz. Ekranları başında bizi izleyen milletime bunları alelhusus anımsatmak istiyorum. Bu proses CHP Umumi Başkanı yanında 28 Şubat dönemi ve sonrasında ceride köşeleri ile Divan kürsülerinden başörtülü kızlarımızı amaç gösterenler üzere dahi özeleştiri fırsatıdır” açıklamasında bulundu.

Temel değişikliği teklifimizin milletin birlikte taleplerine akıllıca şekilde çok geniş aynı mutabakatla hayata geçmesini ümit ettiklerini dile getiren Erdoğan,” Şayet böyle benzeri resim oluşmazsa, bire bir teklifim var; plebisit karışma farklı adımları atmaya dahi biz DOĞRU Fırka kendisine hazırız. Tığ şimdiye kadar milletimizin hakemliğinden katiyen korkmadık, kaçmadık. Meclis’te müstelzim çoğunluk oluşmazsa tek nasıl epilog milletimize ait olacaktır. Sandık sözünü duygulu duymaz CHP Genel Başkanının alel çabuk yaptığı açıklamaları ise bu şahsın ve partisinin milli egemenlik korkusunun yeni benzeri emaresi olarak görüyoruz. 2023 seçimlerine çevrilmiş aylar kalmışken henüz Cumhurbaşkanı adaylarını birlikte belirleyemeyenlerin şimdiden telaşa kapıldıkları anlaşılıyor” ifadelerini kullandı.

Memleha Belediye Reisi Şadi Yazıcı’nın saldırıya uğraması ile ilgili de mütekellim Erdoğan, “Esasen bunların temas işleri kadar helalleşme çağrıları da sadece yalan dolan ve ayn boyamadan ibarettir. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’de Tuzla Uray Başkanımıza yönelik huzurunuzda Memleha Şehremaneti Başkanımı tebrik kartı ediyorum, kutluyorum. Orada yapılan linç girişimi helalleşme maskesinin ardındaki CHP’nin ana yüzünü ortaya sermiştir. Açılışını yapıyorum dediği ati atılan tasfiye ile ilişkin tesisler benim belediye başkanlığım Veysel beyin dahi İSKİ’nin başında olduğu gün işlenmiş olan tesistir. Deminden bunlar bunları baştan fora etmek gayretlerine girerek hava yapıyorlar. Ama bunda zarafet diye bir şey da bulunmayan. On Paralık hakeza aynı husus görmemiş. Minimum bunlar hazıra dahi konamazlar. Bunların anca benzeri dertleri de namevcut. Siyasal rekabeti, politik adavet namına gören şiddete anaforlu bu faşist güruhu İstanbullu kardeşlerimle alay malay milletimizin vicdanına devretme ediyoruz” dedi.

Yalova Belediyesi’ndeki ‘zimmet’ davasında CHP’li vekillerin hakaretlerde bulunup salonu ayrılma etmesi üstelik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündemindeydi.

Erdoğan,”Bire Bir şekilde Yalova’birlikte yargıya yapılan saygısızlık, duruşma heyetine savrulan hakaretler ve teşebbüs edilen ceberut üstelik bunların karakterini ortaya seren tıpkı diğer örnektir. Bu hangi haldir? Sen lacerem milletvekilisin veya milletvekillerisiniz? Yargının temsilcilerine bu şekilde hakaret mi tamam? Kanunuesasi’üstelik bunlarla ilgili yasalı tensikat muhtemelen. Bunların takipçisi olacağız. Bunların hesabını hâkimiyet ile bu arada soracağız, sorduracağız. Yargının kararlarını beğenmeyip kritik etmek bambaşka şeydir, doğrudan önem kurumuna ve oradaki temsilcilerine giydirmek, hamle teşebbüsünde yatmak bambaşka şeydir. İlkinin demokraside yeri vardır. İkincisi ise düpedüz faşizmdir. parlamento Türkiye Şişman Kavim Meclisi’nin yargıya yönelik bu kabul edilemez büyüklenme karşısında üzerine düşeni yapacağına inanıyorum. Bu kişilerin yürütme organına, onun temsilcisi olan şahsımıza ve Kabinemizdeki Bakanlarımıza yönelik domates dolması, bühtan, taşlama üzerine oturmuş hezeyanlarını saymıyorum bile. Eğer Yalova’daki utanma tablosunun müsebbipleri üzerine gerekenler yapılmazsa yine söylüyorum; Demokrasinin temel kurallarından olan güçler ayrılığı ilkesi dip tıpkı incitici almış olacaktır. Meclisimizin kül grupları ve mensupları ile bu hususta üzerine düşeni hızla namına getirmesini bekliyoruz” diye konuştu.

“Bu iftiranın hesabını bittabi ünsiyet önünde de soracağız”

Cumhur Reisi Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Metal iddialarına tıpkısı kez elan anif aksülamel gösterdi. Erdoğan, ” Bu zatın geçmiş dönem bizi, bakanımızı ve itimat teşkilatımızın tamamını maden satıcıları ile tıpkı tam içre kullanarak sergilediği kepazelik daha çok cemi sınırların aşılması anlamına gelmektedir. Kendisinin siyasetin değil tababet ilminin konusu olduğu tespitimi doğrulayan bu iftiranın hesabını tabii ahbaplık önünde bile soracağız. Canlarını dişlerine takarak ülkemizin güvenliği şehirlerimizin huzuru her bir insanımızın hayatından ve geleceğinden emin olması amacıyla etkin manşet güçlerimizin alp mensuplarının haklarını yüklenmek de boynumuzun borcudur. Dikkat ederseniz polisi ve jandarması ile cemi düzenlilik teşkilatlarımızı büyütme fail bu garip bellek ve insaf dışı ithamlar 15 Temmuz çarpış girişimi sonrası yoğunlaşmıştır. Hele bugünlerde tabi çılgına döndü. Halkoyu araştırmaları bilcümle bunlar bu masanın etrafındaki çıldırtıyor. bundan sonra çıldıracaksınız. Kâfi kim tığ arazide, sahada, şiddetli, taş, köy demeden Topluluk İttifakı kendisine çalışmaya devam edelim. Düzenlilik güçlerimizin FETÖ’den PKK’ya büyüklüğünde tamam yıldırı örgütlerinin tasallutundan arındırarak milletine ve devletine sadakatle bakım eden bire bir yapıya kavuşturmamız bu beyleri rahatsız ediyor. Eskimemiş yapısı ile güven ve cingöz teşkilatlarımız tıpkısı şekilde Kıyı Güvenliğimiz seçkin alanda olduğu kadar birleştirme taksirat ve bilhassa eroin ile mücadelede üstelik tarihi başarılara imza atmaktadır. Bu balaban sükse dünyada yayınlanan raporlarda dahi yıldızlı belirtilmektedir” dedi.

Dünyanın kip çok ülkesi artık mücadele edemediği üzere uyuşturucuyu azade bıraktığı benzeri dönemde Türkiye’nin tığ uğraş çıtasını daima yükseltiyoruz. Elden geçtiğimiz sene erkek Kemal buraya dikkat, 198 bin mızrap olayına müdahale fail kolluk güçlerimiz 153 bin kişiyi yakalamıştır. Bunlardan 22 binden dahası dahi uyuşturucu ticareti suçundan tutuklanmıştır. Maden ticaretine dünyadaki yer bunaltıcı cezaları veren ülkelerin başında biz geliyoruz bay Kemal, biz. Geçtiğimiz 5 yılda çökertilen eroin şebekesi sayısı bini eski cezaevlerimizde metal suçundan yatan mevkuf ve hükümlü sayısı 35 binden 117 binin konusunda çıkmıştır. Yekpare bu gayretlerimiz sayesinde ülkemizde uyuşturucuya bağlı ölümlerin sayısı yılda 941’den geçtiğimiz sene bakımından 270’e düşmüş, bu yıl ise yüzdelik 25 elan azalış eğilimi göstermiştir. Bunu münasebet söylüyorum; Kayırıcı hangi diyor? Biz akan açığımızı maden satışı ile kapatıyormuşuz. Vicdansıza bak, bu hangi düşünce, sen kendinde misin? Metal satışı yanında bağımlıları ile mücadelede de majör mesafe intaç ettik. Otama merkezlerinin sayısını 79’dan 138’e çıkartırken, 81 ilimizde 105 Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ni faaliyete geçirdik. 2019 yılında yaptığımız kanuni düzenleme ile tedaviyi mecburi ayla getirdik. Ana babalardan üniversite öğrencilerine ve hususi çığır gruplarına kadar son 5 yılda bütün 5 milyon insana yüz yüze bilinçlendirme ve farkındalık eğitimleri verdik. Kimyasal bir mızrap olan metanfetamin bunu gayet gani biliyormuşsun muhtemelen. Öyle aynı şeyler duyduk. Bu bela ile dünyanın tamamının başı dertte. Biliyorum ki senin birlikte başın dertte. Türkiye geçtiğimiz yıl 5,5 titrem bu yılın önce 10 ayında 12 ton bu uyuşturucudan yakalayarak mücadeleyi en üst seviyede yürüteç ülkeler arasında saha almıştır. Bay Kemal hangi yaptığımızı öğrendin mi? Bunları biz yapıyoruz. Tekmil bu gerçeklere rağmen mızrap ile mutluluk tarihinin bildirme etkin mücadelesini örümcek bire bir hükümeti ve ona vabeste kolluk güçlerini töhmet altında bırakacak açıklamalarda yatmak esrar baronlarına hizmet etmektir. Hatır, basiret sahibi olan bütün uymazlık gruplarına sesleniyorum bizim uyuşturucu gelirleri ile cari açığı durdurmak gibi ayrımsız derdimiz yok. Amma birilerinin özlük siyasa açığını maden ile kapatmak istediği de kesindir” diye konuştu.

Share: