Cumhur Reisi Erdoğan’a hadsizce değer veren Miçotakis’i Bakan Çavuşoğlu muhatap aldı: Nereye hangi antlaşma gideceğimize biz değişmeyen veririz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son günlerde gündemde olan Türkiye- Yunanistan gerilimi için değerlendirmelerde bulundu.

“NEREYE HANGI DEVIR GİDECEĞİMİZE BİZ DEĞIŞMEYEN VERİRİZ”

Bakan Çavuşoğlu, Cumhur Reisi Erdoğan’ın “Bire Bir şeb ansızın gelebiliriz” sözlerine “Bire Bir akşam değil, gün gelmelerini bekliyoruz” şeklinde cevap veren Miçotakis karşı da konuşan Çavuşoğlu, “Nereye hangi devir gideceğimize biz değişmeyen veririz” dedi.

Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

“TÜRKİYE’NİN BAŞARILARI YUNANİSTAN’I ÇILDIRTIYOR”

“Türkiye’nin arsıulusal arenadaki görünürlüğü ve başarıları Yunanistan’ı çıldırtıyor. Yunanistan bu nedenle Türkiye’yi kışkırtmak da istiyor. İşte tacizler, kilit atmalar bunun örneği. Aynı bile Yunanistan, Türkiye’nin yaptırımlara katılmamasını ve dolayısıyla turistlerin Türkiye’ye gelmesi kadar konuları bile daima gündeme getiriyor.”

“F-16’LARLA İLGİLİ HERHANGİ BİR SAV YOK”

“F-16’larla ilişkin politik düzeyde ve ustalık düzeyde herhangi bir sav bulunmayan. Yani askerlerimiz arasında yapılan görüşmelerde seçkin sıkıntı bulunmayan. Türkiye’ye verilecek F-16’ların, KÖLE ve NATO amacıyla dahi koca olduğu vurgulanıyor, altı çiziliyor.”

“İSVEÇ-FİNLANDİYA NATO ÜYELİĞİ MESELESİ”

“Kesin yükümlülükleri var. Bunların adına getirilmesi lazım. Kanun değişikliği ise, kanun değişikliği yapacaklar. Kâin yasalarımız buna elvermiyor denmesin. Bunu üstelik filhakika anlaşmanın içinde koyduk.”Share: