Isparta’da alay malay yaşadığı iki canlı kadını öldüren sanık bilge karşısında

Isparta’da alay malay yaşadığı iki canlı kadını tüfekle öldüren sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet dam cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü.

Isparta 2. Pahal Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Şehmus G, avukatı, annesi ve babası ile öldürülen Raziye Karabuğa’nın yakınları ve avukatları katıldı.

Kimlik tespitlerinin peşi sıra sanığın savunmasının alınmasıyla duruşmaya başlandı.

Sanık Şehmuz G, savunmasında, kayınvalidesi E.A’nın çocuğunun kendisinden olmadığını söylemesi konusunda bu iddiayı, sorduğu eşinin de doğruladığını doğacak sürdü.

Bu yüzden eşiyle tartıştığını ve kendini kaybettiğini öne süren Şehmus G, “Eşimi kanlar ortamında gördüm. Elan sonradan hastaneye gittim, bekledim kimesne gelmeyince bırakıp gittim. Pişman oldum, geçmiş yekpare ifadelerimi reddediyorum, korkudan doğruları söyleyemedim. Kaynanamın ismini verseydim sonuç keskin evet diyerek düşündüm. Cezaevine ziyarete mevrut annem ‘Korkma doğruları söyle.’ dedi. Doğruları söylemeye değişmeyen verdim.” ifadelerini kullandı.

Tanıkların dinlenmesinin arkası sıra sanık avukatı, Şehmus G’nin zeka geriliğine ilgilendiren raporlarının bulunduğunu kaydetti. Avukat, çocuğun kime ilgilendiren olduğuna ilişkin DNA testi yapılmasını istedi.

Maktulün avukatı ise savunmaların vesile olduğunu ve mahkeme heyetinin dikkatinin eksantrik yöne azalmak istendiğini savundu. Avukat, DNA testine lüzumlu olmadığı yönünde savunma yaptı.

Mahkemeye heyeti, sanığın mevkufiyet halinin devamına değişmeyen vererek, duruşmayı 25 Kasım’a erteledi.

Isparta Baro Başkanı Ünsal Çankaya, mahkeme sonrası adliye bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, karnında bebeğiyle katledilen Raziye amacıyla doğruluk aradıklarını belirtti.

Tutuklu sanığın kendisince düşüntülü ifadeler verdiğini tabir eden Çankaya, şunları söyledi:

“Murafaa heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına değişmeyen verdi. Maktulün annesinin rahatsızlanması nedeniyle bugün ifadesi alınamadı. Eş şiddeti sonucu katledilen Raziye’nin hakkını aramaya devam edeceğiz. Gaddar amacıyla yer kırıcı cezasının verilmesini rica ediyoruz. Kadına cebin momentum olgusu bu mevki topraklarından atılana kadar mücadelemiz bitmeme edecek.”

Maktulün babası İsmail Karabuğa birlikte kızının katilinin bildirme alçak cezayı almasını istediklerini dile getirdi.

Olay

Davraz Mahallesi’nde dinç Şehmus G. ile birlikte dinamik iki canlı Raziye Karabuğa beyninde 1 Mart’ta otomobilde bulundukları sırada ağız dalaşı çıkmıştı. Zanlının pompalı tüfekle dokunaklı açtığı avrat, başı ve ciğer bölgesine çıkacak fail saçmalarla yaralanmıştı. Şüpheli eliyle Isparta Site Hastanesine bırakılan Karabuğa ile karnındaki bebeği yaşamını yitirmişti. Gözaltına alınan Şehmus G. tutuklanmıştı.

Share: