Iyilikçi yurttaş hac parasını depremzedeler amacıyla bağışladı

Hayırperver yurttaş hac parasını depremzedeler için bağışladı

ANKARA – Yardımsever bir yurttaş hac ibadetini hesabına ifade etmek için 7 yıldır biriktirdiği parayı depremzedeler amacıyla Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 kadar gerçekleşen depremlerin ardından bölgedeki yaraları girmek namına birçok vatandaş seferber oldu. Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde kıvrak ve geçimini hayvancılıkla sağlayan Münir Bektaş, hac ibadetini hesabına tebliğ etmek için 7 yıldır biriktirdiği parayı Türkiye Ilmek Vakfına getirdi.

“Hac paramı depremzedeler için müftülüğe bağışlıyorum”

Bu yıl de katıldığı hac kurasında isminin çıkmadığını belirten Bektaş, 7 yıldır biriktirdiği hac parasını depremzedeler amacıyla bağışladığını belirterek, “Hac kurasında ismim 7 yıldır çıkmıyordu. Hac paramı depremzedeler amacıyla müftülüğe bağışlıyorum” diyerek konuştu.

“Bu sene da hac ona yıldız olmadı”

Bektaş’ın hac parasını afetzedelere bağışlamasının benzer benzeri davranış olduğunu dile getiren Kızılcahamam İlçe Müftüsü Hasan Sulu Zırtlak, “Kızılcahamam ilçesinde durma fail Münir emmi 7 yıldır hac kurasına giriyor ve haccın çıkmasını bekliyordu. Bu yıl da hac ona talih olmadı. Münir Baba Yarısı yaşanan sarsıntı felaketi nedeni ile afetzedelerin takviye etmek için 7 yıldır biriktirdiği parasını bağışladı” ifadelerine düz verdi.

Share: