Küçük Asya Üniversitesi LÖSEV üzere koştu

Bu yıl üçüncüsü planlı “Eskişehir Yarı Maratonu” ve “Spor Festivali” etkinliğinde kanserle savaşan minikler üzere Rum Üniversitesi Toyluk ve Spor Kulübü ile “Canım Kardeşim Öğüt Evi” projesine yüklenmek talip Lösemili Ayrıntılar Keyif ve Yetişek Vakfı (LÖSEV) gönüllü sporcuları koştu.

LÖSEV tüm Türkiye’birlikte, sağlıklı yaşamın gerekliliği olan spor faaliyetlerini başta Ankara tutmak için İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Kayseri, Adana ve Samsun’da düzenleyerek tedavisini tamamlamış çocuk ve gençlerini hayata sağlıkla kazandırmaya devam ediyor. Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına özel kendisine düzenlenen “3. Eskişehir Kurtuluş Yarı Maratonu ve Spor Festivali” 26 – 27 Ağustos’ta eksiksiz Türkiye’den spora ve insanlığa yarar sağlamaya dilek vermiş katılımcılarını ağırladı. Koşar Adım LÖSEV sloganıyla, LÖSEV ‘in gönüllü koşucuları ve kanserle mücadelesini yenen gençler da maratonda yerini aldı. LÖSEV Gönüllüleri, kanserle mücadelesinden zaferle sâdır minik kahramanların eğitim burslarını bastırmak için oluşturdukları hediye kampanyaları ile onlara destek oldu.

“Koşar Adım Lösev” sloganıyla LÖSEV’in fahri koşucuları, kanserle mücadelesini yenen gençler ve farkındalığa bindi yüklemek talip Küçük Asya Üniversitesi Cahillik ve Spor Kulübü sporcuları, kanserle mücadelesini kazanan çocukların yetişek burslarını eğlemek için oluşturdukları dürü kampanyasında Rum Üniversitesi ile LÖSEV baş başa ter akıttı. – ESKİŞEHİR

Share: