Sahn sigortasının geleceği fintek işbirlikleriyle olanaklı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünyanın geçmiş hayat sigortası şirketi Amiable Society for Perpetual Assurance Office’in kurulmasından bu yana geçen 325 yılda, hanay sigortacılarının akva temellere raci pratikleri göz içerisinde berenarı iti tıpkı pozisyonda oldu. Doğası gereği riskten kaçınan ayrımsız alanda çalışan sigorta şirketleri üstelik bu nedenle her kusuru olmadığını düşündükleri pratiklerini yükseltmek üzere çabalama harcamadı. Sair sektörlerin bilakis tüketiciler yaşam sigortası alanında koskocaman değişimler rica etmiyor.

Forbes’un haberine bakarak 2020 yılının sonunda bin tüketiciyle yapılan ankette katılımcıların yalnızca %15’i avlu evet birlikte keyif sigortasını finansal sağlıkları konusundaki üç evleviyet beyninde gösterdi. Fakat birlik da bu noktada hayat sigortası şirketlerinin karşılaştığı meşakkat ortaya çıkıyor. Müşteri edinim ve elde tutma konusunda tıpkı savaşım verilmesi gerekiyor. Bu genişlik sahn sigortasının, hayatlarında mefret ölçüde derece yaratmadığını düşünen tüketiciler amacıyla çokça elan akıllıcasına.

Bunun karşısında inovatif sigorta teknolojisi tevessül-up’larının yükselişi, bu şirketlerin kişiselleştirilmiş hizmetleri ve kaslı kamera deneyimiyle hangi büyüklüğünde olağan alıcı çekebildiğini gösterdi. Bu nedenle yaşam sigortası şirketlerini muntazır ati oldukça belirtik. Kısım yüzyıllardır ağır sıklet ayrımsız çarpış almadan bugünlere gelebilmiş olsa dahi, sigorta şirketleri bu pratiklerin değişmesi gerektiği gerçeğiyle yüz yüze. Fakat bu değişim sürecini tek başlarına düdüklemek zorunda değiller.

Değiş gerçekleşebilmesi üzere anadan görme sigorta şirketlerinin, sektöre bakir giriş işleyen sigorta teknolojisi şirketleriyle işbirliği yapması gerekiyor. Olur bu şirketlerin güçlerini birleştirmesi illet gerekli? Anadan Görme sigorta şirketleri cemaat oldukları dip deneyim, kesim bilgisi ve etkin bire bir şekilde operasyonlarını yürütebilmek üzere lazım olan kaynaklara ehil. Sektöre kullanılmamış giren sigorta teknolojisi şirketlerinin istediği sonuçları alabilmesi için bu kaynaklara ihtiyacı var.

yaşam sigortası farklı birlik sigorta türlerinden henüz değişik. Gayrimenkul sigortası, söz gelişi bir apartman dairesini bulunduğu kıran, çatı yaşı, düzenlilik özellikleri kabil unsurları esas alarak güvence altına alabilir. Buna rağmen yaşam sigortası poliçelerinin maliyeti çok daha ağdalı değişkenler üzerine müesses. Bunlar dahi poliçe sahiplerinin sağlıkları ve muhtemel hayat süreleriyle münasebetli. Bu durum ise yaşam güvencesi şirketlerinin değerlendirmesi müstelzim verileri oldukça ağdalı ayrımsız ağıl getiriyor.

Bütün de bu noktada sunma nazik geleneksel sigorta oyuncusu reasürans şirketleri devreye giriyor. finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre bu güvenli kurumlar uzun süredir sektörün karşı karşıya olduğu zorlukları yönetiyor. Sermaye rezervleri az çok faziletkâr ve risklere alın dayanabilen. Reasürans pazarının toplamının 2020 yılındaki 402 bilyon dolarlık seviyeden bu yıl %8’lik bire bir tahaccüm oranıyla 435 bilyon dolara yükselmesi bekleniyor. Sigorta teknolojisi şirketlerinin iş payı ise 2,7 bilyon dolar.

Bazı sigorta teknolojisi başlama-up’ları ise kişiselleştirilmiş sigorta deneyimlerini arz etmek üzere bu sermayenin gücüne ihtiyaç duyuyor. Geleneksel sigorta şirketleri, riskten kaçınırken, tevessül-up şirketleri riziko ahzetmek istiyor. Bakir yavru şirketlerin riziko iştahı ise anadan görme şirketlerin almaç iktisap ve elde tutma çabalarını geliştirebilmesi amacıyla aynı vesile. Ilavesi bu garip tıpkısı işbirliği, yaşam güvencesi alanında berenarı olağan gerçekleşebilir. Ikili Sigorta şirketleri genellikle aracısız sigorta teknolojisi şirketleriyle çalışarak henüz balaban aynı mütemmim tabanına ulaşabiliyor.

Dahası bidayet-up şirketlerinin anadan görme şirketlerin zarfında bulunduğumuz sayısal bebek adaptasyonunu bulmak kadar dirimlik aynı rolü dahi var. 2018 yılında Deloitte vasıtasıyla yapılan bire bir emek sigorta poliçesi sahiplerinin yalnızca %11’inin sigorta alımlarını sayısal platformlar üzerinden gerçekleştirdiğini ortaya koydu. Ancak araştırmalar ayrımsız zamanda dijital işlemlerin yeni müşterilerin kabul sürecini kısalttığını ve uzun, bürokratik süreçleri ortadan kaldırdığını üstelik gösteriyor.

yaşam güvencesi alanı geçtiğimiz 325 yılda yetişkin benzeri değiş geçirmemiş olsa dahi zarfında bulunduğumuz yüzyılın gereklilikleri, çabuk bir değişime bel ediyor. Bu nedenle bile hayat sigortası şirketlerinin kullanılmamış döneme adapte olabilmesi üzere bakir işbirliği ve inovasyon modellerine ihtiyaç duyuluyor.

Y kuşağı başlattı: Saklı Yazı mahiye devri

 

Alzheimer riskine alın ‘kognoskopi” öneriliyor

 

Dr. Cenkçi: Omikron henüz sinsi, konuşamayan ve işaret kaybı yapmıyor!

 

Share: