Sakarya’dan kısa gücük

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi (SASKİ), Erenler’bile bitmeme eden enfrastrüktür çalışmalarıyla ilgilendiren sürücüleri uyardı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bölgede aheste tıpkısı şekilde devam fail icraat kapsamında 5 Ilk Teşrin sabahleyin saatlerinden itibaren flört etmek üzere Zübeyde Hanım Caddesi ile Akşemsettin Caddesi’nin bazı kısımları trafiğe kapatılacak. Vatandaşların trafik işaretlerine uygun namına alternatif güzergahları kullanması balaban kâm olunur.” ifadesine kayran verildi.

Sapanca’bile “Ilmek Görevlileri Haftası” kutlandı

Sapanca’üstelik 1-7 Teşrinievvel Camiler ve Ilmek Görevlileri Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Sapanca Müftülüğünce gerçekleştirilen etkinliğe, Ilçebay Abdurrezzak Canpolat, Şehremini Özcan Dikkat, İl Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Çetin Alicenap ve müftülük personeli katıldı.

Kaymakamı Canpolat, programda yaptığı konuşmada, ülkenin dört bir köşesinde fedakarca bakım veren din görevlilerine aracı ve bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkı aydınlattığını belirterek, “Tıpkı zamanda toplumsal sorunlara üstelik çözüm arayan ulvi bir vazifeyi adına getirmektedirler.” dedi.

Şehremini Özen ise diyanet görevlileri ve camiler amacıyla ellerinden gelen hizmeti yapmaya hız gösterdiklerini dile getirerek, “Camiler hepimizindir. Biz birlikte göreve geldiğimizden bu yana çalışmalarımızı hak, sıhhat içerisinde sürdürüyoruz. Seçkin antlaşma fikir ve taleplerinize açığız.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Koskocaman’den Sakarya Baro akarsu ile Veteriner Hekimler Odasına oflaz olsun ziyareti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Eke, Sakarya Barosu Yalın Kat Genel Müesses sonrasında Baro Başkanı seçilen İlknur Ebiz Kader ile Sakarya Baytar Hekimler Odasının kullanılmamış başkanı olan Volkan Toker’e leziz olsun ziyaretlerinde bulundu.

Oylumlu, patika kuruluşlarıyla güzelce aynı uzlaşma yakaladıklarını anlatım ederek, angajman ve beraberliklerinin bitmeme edeceğini belirtti.

Anadan Görme okçuluk heyecanı SUBÜ’bile yaşanacak

Sakarya Kılgısal Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Anadan Görme Türk Sporları Mektepli Topluluğu organizasyonuyla Üniversitelerarası Anadan Görme Okçuluk Puta Koşusu etkinliği düzenlenecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, aranjman 23 Ilk Teşrin’birlikte SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Sınırlı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Etkinliğe SUBÜ Geleneksel Okçuluk Takımının birlikte Bayburt Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İstanbul Uygarlık Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Keyif Bilimleri Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi da katılacak.

Kadın ve koca takımlarının düzlük alacağı etkinlik, Türkiye Anadan Görme Türk Okçuluğu Federasyonunun talimatlarına bakarak yapılacak ve müsabakaları federasyonun görevlendirdiği hakemler yönetecek.

Hendek Şehremini Babaoğlu, Çıkmaz Hayvanları Eğreti Bakım Evini müzakere etti

Hendek Belediye Reisi Turgut Babaoğlu ve öğrenciler, 4 Ekim Hayvanları Koruma Haset nedeniyle Trap Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Eğreti Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni mülakat etti.

Babaoğlu, ilçe merkezinde 15 abla evi bile oluşturduklarını belirterek, “Çıkmaz Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezinde 830 can arkadaşı misafir ediliyor. Şu asıl kadar merkezimizde 500 cana kudurmuş aşıları yapıldı. Göreve geldiğimiz günden bu güne 510 can dostumuzu ise eskimemiş yuvalarına kavuşturduk.” ifadelerini kullandı.

Barınaktaki hayvanların kendilerini tabii ortamda hissetmeleri ve emniyetli tıpkısı şekilde yaşayabilmeleri amacıyla cansiparane çalıştıklarını vurgulayan Babaoğlu, “Fert dostlarımızı barınağımızda tedavi ediyor, bakımlarını yapıyor ve onları can alanları olan doğaya esasen ferasetsiz bırakıyoruz. Hayvanlara olan sevgimizi yemeden içmeden tıpkı gün değil, temas bölüm göstermeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Share: