Egemenlik Karetekin diyarından Battal gazi diyarına “arkalama” seferberliği

Çankırı Karatekin Üniversitesi, müstacel ihtiyaç malzemelerini ve gönüllü personelini sarsıntı bölgesine gönderdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Maraba, depremde kötülük gören vatandaşlar üzere bütün kamu imkanlarını seferber ettiklerini söyledi. 6 bin kumanyayı, Kızılay ve AFAD tarafından deprem bölgesine gönderdiklerini anlatım eden Rençper, “Arama kurtarma ekiplerimiz ilkin kalkmak üzere, düzenleyici ve iyileştirici faaliyetlere katılan ekiplerimiz ile depremzedelere sıcak kemirmek, asayiş ve tahaffuz kabil konularda destek isnat etmek üzere ekiplerimiz bulunuyor. Depremin olduğu evvel günden itibaren günlük 6 bin kumanyayı, Kızılay ve AFAD aracılığıyla zelzele bölgesine gönderdik ve göndermeye bile bitmeme ediyoruz” dedi.

Rektör Çiftçi, “Ayrıca, Sivil Defans ve İtfaiyecilik Bölümündeki ehlihibre hocalarımız ve öğrencilerimiz dahi bölgede avlu yetişmek için vahim himmet içerisindeler. Özellikle Hatay, Samandağ, Antakya, Adıyaman ve Besni ilçelerinde arama-istirdat faaliyetleri özne ekiplerimizin, vatandaşlarımızın hayatlarının kurtarılmasına vesile olmaları ise bizleri serencam aşama bahtiyar etti. Temennimiz, birey kayıplarının daha çok olmaması ve milletçe ayrımsız araya gelerek bu sıkıntıların bir dakika evvel üstesinden gelebilmemiz yönünde” diye konuştu.

18 şahsiyet ekibi de Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne yönlendirdiklerini rapor fail Fellah, “Bu ekibimiz, günce binlerce kişiye hamam kemirmek ve tahaffuz desteği sağlayacak. Ekibimiz ile alay malay, bir numara derecede anne ihtiyaç malzemeleri olan; su, ürün suyu, rızık, battaniye ve ısıtıcı gibi malzemeleri birlikte bölgeye gönderiyoruz. Bu koordinasyonun sağlanmasına çevirici olan özellikle YÖK Başkanımız kalkışmak amacıyla, bütün Yükseköğretim Müesses yöneticileri ile rektörlerimize teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu. – ÇANKIRI

Share: